صابری‌نیا: تحریم‌ها، دولت را مجبور به انتخاب‌های بی‌کیفیت می‌کرد
17 بهمن 1394 ساعت: 19:11رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از توزیع 300 دستگاه‌ آمبولانس کمک‌دار و 500 دستگاه آمبولانس از نوع تویوتا هایس در سراسر کشور خبر داد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار «سپیدآنلاین» تصریح کرد: «قرارداد آمبولانس‌های کمک‌دار حدود 2 سال قبل بسته شده بود ولی به دلیل مشکلاتی که در طراحی آنها وجود داشت، مجبور شدیم طراحی آنها را عوض کنیم که قابلیت استفاده در شرایط ایران را داشته باشند.» وی در خصوص قرارداد بسته شده برای خرید آمبولانس‌های «بنز اسپرینتر» اظهار داشت: «2 قرارداد وجود دارد. قرارداد اول مربوط به 800 دستگاه است و مستقیما با کشور «آلمان» بسته شده که از نظر کانورژن دارای 2 دسته مخصوص مناطق گرمسیر و مناطق سردسیر هستند. همچنین دارای «بیس ساپورت» هستند که این بیس‌ساپورت، شدت ضربه جاده‌ای را می‌گیرد. یک قرارداد دیگر هم با «ایران‌خوردو دیزل» در حال بسته شدن است.» وی به خرید 100 تا 200 دستگاه آمبولانس از مناطق آزاد هم اشاره کرد و افزود: «از این آمبولانس‌ها فقط در خود مناطق آزاد و شهرهای مرزی استفاده می‌شود و ازنظر مشخصات فنی هیچ تفاوتی با آمبولانس‌های دیگر خریداری شده ندارند و «بنز اسپرینتر» هستند.»
رئیس اورژانس کشور ضمن اشاره به مشکلاتی که در زمان تحریم‌ها برای خرید و وارد کردن خودرو وجود داشت، خاطرنشان کرد: «ما در مورد خرید آمبولانس تحریم نبودیم. نوع مشکلاتی که تحریم برای ما ایجاد می‌کرد به این شکل بود که بعضی از خودروسازان مثل «بنز» در زمان تحریم دیگر با ما قرارداد نبستند. دیگر اینکه از آنجا که بانک‌های ما نمی‌توانستند «ال‌سی» باز کنند، خودروساز با این ابهام مواجه می‌شد که قرار است پولش به چه شکلی پرداخت شود واین باعث می‌شد که از معامله با ما سرباز بزند و یا بعد از اینکه به شکلی این معامله انجام شد، مجبور بودیم از مسیرهای چرخشی و با صرف هزینه اضافه ماشین‌ها را وارد کشور کنیم. در نهایت باید گفت که شرایط تحریم‌ها باعث شده بود که دولت حاضر شود راه‌های سهل‌الوصول‌تر را انتخاب کند ولی خودروی با کیفیت پایین‌تر را خریداری کند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو