نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس:
وزارت بهداشت برای توقف تحقیق و تفحص از طرح تحول به مجلس فشار نیاورد
4 آذر 1394 ساعت: 15:9نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: «مدیران مدعی وزارت بهداشت اگر صداقت دارند به هیات‌رئیسه مجلس برای توقف تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت فشار نیاورند. چراکه کارگران برای احقاق حقوق منتظر اجازه کسی نمی‌مانند و اگر لازم بدانند طبق قانون اساسی به شیوه خود عمل می‌کنند.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از تابناک، نادر قاضی‌پور در پاسخ به اظهارات تازه وزیر بهداشت مبنی بر انجام تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: «جامعه کارگری عمیقاً با انجام تحقیق و تفحص موافق بوده و هست. اتفاقاً نمایندگان مجلس نهم یکبار از عملکرد سازمان تامین اجتماعی تحقیق و تفحص کردند تا مشخص شود در بخش درمانی این سازمان مزایایی میلیاردی ازقبیل پرکیس چگونه میان پزشکان توزیع شده است.»
قاضی‌پور افزود: «در همین رابطه اکنون نیز مایلیم بدانیم که پول درمان کارگران در فاصله سال های 53 تا 69 چطور و کجا هزینه شده است؛ تنها کافی است مرد باشند و پای حرفشان بایستند. لذا وزارت بهداشت گزارش و آمارهای مربوط به آن سال‌ها را اعلام کند تا دست‌کم مشخص شود که از ابتدای انقلاب تا زمان تصویب قانون الزام و پس از آن تا زمان ایجاد وزارت رفاه ، پول درمان کارگران چگونه توسط مدیران وزارت بهداشت هزینه شده است.»
نماینده مردم ارومیه در مجلس تاکید کرد: «البته موضع‌گیری اخیر وزارت بهداشت مبنی‌بر پیش کشیدن بحث تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، باعث تردید جامعه کارگری نسبت به صداقت وزارتخانه در مواجه با انتقادات وارد شده به طرح تحول سلامت می‌شود. از این‌رو جامعه کارگری در مواجهه با اجرای طرح تحول سلامت و حفظ استقلال سازمان تامین اجتماعی صادقانه برخورد می‌کند و در همین راستا اجازه نخواهد داد که منابع سازمان تامین اجتماعی صرف پر کردن چاله‌های طرح تحول نظام سلامت بشود.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو