گفتگوی تلفنی ظریف و لاوروف درباره سرنگونی جنگنده روسیه
4 آذر 1394 ساعت: 14:9وزرای خارجه ایران و روسیه درباره تحولات مربوط به سرنگونی جنگنده روسیه تلفنی گفتگو کردند.
به گزارش تسنیم، حسین جابرانصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: وزیر امور خارجه در گفت و گوی تلفنی شب گذشته با سرگئی لاوروف همتای روس خود درخصوص آخرین تحولات مربوط به سرنگونی جنگنده روسیه ابراز نگرانی کرد و این گونه رویدادها را منجر به تشدید بحران سوریه و ارسال پیام اشتباه به گروه های تروریستی دانست.

جابرانصاری گفت: محمد جواد ظریف در این گفت و گوی تلفنی تاکید کرد که این واقعه یک بار دیگر حساسیت شرایط سوریه و تاثیر رویدادهای آن بر صلح و امنیت جهانی و ضرورت مبارزه متحد بین المللی علیه تروریسم را نشان داد.

وی تاکید کرد: وزیر امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد که موفقیت تلاش ها بر علیه تروریسم منوط به وجود اراده و عزم واحد منطقه ای و بین المللی در رویارویی با تروریسم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: ظریف در این گفت و گوی تلفنی یادآور شد که در این شرایط هر گونه اقدامی که موجب افزایش تنش و پیچیده تر شدن وضعیت شود علامت نادرستی به تروریست ها خواهد بود که تصور کنند هنوز می توانند با استفاده از شکاف موجود در دیدگاه های طرف های موثر به فعالیت های تروریستی خود بر علیه مردم سوریه و ملت های منطقه و جهان ادامه دهند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو