قائم مقام وزیر بهداشت خبر داد:
رصدخانه شاخص‌های سلامت راه اندازی می‌شود
4 آذر 1394 ساعت: 13:9قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت کشور از راه‌اندازی رصدخانه شاخص‌های سلامت ایرانیان تا پایان سال خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، سیدمحمدهادی ایازی گفت: «با راه‌اندازی این رصدخانه، جغرافیای بیماری‌های ایران ازنظر تعداد، نوع بیماری و سایر موارد مشخص می‌شود. البته مقدمات ساخت این مرکز فراهم شده است و امیدواریم تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.»
ایازی با اشاره به اهمیت آمارها در حوزه آسیب‌های اجتماعی، افزود: «طرح سنجش عدالت توسط رصدخانه شهر تهران که داشبورد یا دیده‌بان شهر نیز نامیده می‌شود، شروع شده است.»

کمبود تخت بیمارستانی در کشور
ایازی با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در کشور اظهار داشت: «در ایران باید به‌ازای هر هزار نفر جمعیت 2.7درصد تخت بیمارستانی باشد اما این آمار اکنون 1.7درصد به‌ازای هزار نفر است. البته برخورداری از تخت بیمارستانی در برخی از شهرستان‌ها مانند بروجرد به 0.6درصد نیز می‌رسد که بیانگر کمبود شدید تخت در این نقاط است.»
ایازی اظهار کرد: «کمبود تخت‌های بیمارستانی در دو حوزه روانپزشکی و سوختگی نسبت به سایر حوزه‌ها بیشتر است و در این دو حوزه تعداد تخت‌های بیمارستانی نه تنها افزایش نداشته که با کاهش نیز مواجه بوده است. البته خوشبختانه مقدمات اجرایی ساخت دو بیمارستان سوختگی در تهران فراهم شده است. یکی از این بیمارستان‌ها وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران است که روند اجرایی آن تسهیل شده و سرعت یافته است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو