مدیر بودجه و درآمد سازمان غذا و دارو بودجه‌های سازمان غذا و دارو خبرداد؛
بودجه سال 95 سازمان غذا و دارو کاهش نیافته است
6 بهمن 1394 ساعت: 16:11مدیر بودجه و درآمد سازمان غذا و دارو بودجه‌های سازمان غذا و دارو را شامل سه بخش دانست و گفت: «بودجه‌های هزینه‌ای، تملک دارایی و بودجه‌های کمک به مردم که در قالب یارانه دارو و نرخ ارز گنجانده می‌شود، سه بخشی است که بودجه‌های سازمان غذا و دارو را تشکیل می‌دهند.»
به گزارش سپیدآنلاین، نبی شریعتی‌فرد در مورد اشتباه صورت گرفته در خصوص کاهش 25 درصدی بودجه سازمان غذا و دارو توضیح ‌داد: «همان‌طور که دکتر دیناروند فرمودند در بودجه‌های کمک به مردم اشتباهی صورت گرفته بود و مقداری از این بودجه‌ها کاهش یافته بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و با کمک شخص رئیس سازمان غذا و دارو این مشکل برطرف شد. الحمدا... وضعیت بودجه امسال هم خوب است و ما باز می‌توانیم کمک‌هایی که در قالب یارانه دارو از طریق بیمه‌ها می‌گیریم به مردم بدهیم و همچنین کمکی به طرح تحول سلامت صورت گیرد.»
شریعتی‌فرد همچنین تصریح کرد: «به اکثر داروهای صعب‌العلاج و خاص اعتبار تخصیص می‌دهیم که این اعتبارات از طریق بیمه‌ها اعمال می‌شود. یعنی ما اعتبارات تخصیص داده شده را به بیمه‌ها می‌دهیم و بیمه‌ها فرانشیز آن را با قیمتی پایین از مردم می‌گیرند. در این راستا تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت رفاه امضا و بر اساس آن اقدام می‌شود.»
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص مقدار این بودجه در نظر گرفته شده برای دارو گفت: «عدد و رقم بودجه را نمی‌توان گفت اما بودجه امسال نیز مانند سال گذشته است و خدا را شکر باز کاهشی نداشته که این خود جای شکر دارد.»
مدیر بودجه و درآمد سازمان غذا و دارو همچنین گفت در برخی از قسمت‌ها با افزایش بودجه مواجه بودیم. وی در توضیح بیشتر افزود: «البته این افزایش بودجه در بخش هزینه‌ای سازمان و نه بودجه‌های مدنظر برای کمک به مردم است. آن چیزی که در سازمان غذا و دارو هزینه می‌شود، بودجه‌های پرسنلی و بحث رفاهی سازمان غذا و دارو مقداری افزایش نسبت به سال گذشته پیدا کرده است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو