اجرای کامل طرح برچسب‌گذاری مواد غذایی در سال 95
6 بهمن 1394 ساعت: 15:11مشاور اداره کل نظارت بر مواد غذایی سازمان غذا و دارو از اجرای 100درصدی طرح برچسب مواد غذایی در سال 95 خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعیدرضا رضایی درخصوص نشانگر تغذیه‌ای گفت: «برچسب سلامت مواد غذایی یک پروژه ملی است و قطعا نیاز به بررسی فرآیند وجود دارد، بنابراین یک فاصله زمانی را برای مشاهده ملموس برچسب مواد غذایی در بازار پیش‌بینی شد که امیدواریم تا سال آینده این طرح اجرایی شود.»
رضایی افزود: «خوشبختانه طرح به‌خوبی پیش می‌رود و گزارشی را از دانشگاه‌ها در این خصوص خواسته‌ایم که تا هفته آینده آماده می‌شود. اکثر صنایع و واحدها درحال اجرای این طرح هستند و طبق آخرین آمار حدود 10درصد محصولات برچسب‌گذاری شده‌اند.»
رضایی خاطرنشان کرد: «اگر برچسب‌گذاری‌ها ملموس‌تر شود، برنامه‌هایی برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مردم داریم. هرچند درحال حاضر نیز به‌صورت جسته و گریخته برنامه‌هایی در دانشگاه‌ها، ‌مدارس و مجامع جهت فرهنگ‌سازی این امر انجام می‌شود.»
مشاور اداره کل نظارت بر مواد غذایی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برچسب‌گذاری‌ها براساس اولویت‌ واحدهای تولیدی برای صدور مجوزها انجام می‌شود، گفت: «برای محصولاتی که پروانه و مجوزهای درحال صدور دارند، برچسب‌گذاری صورت گرفت. البته فرآیند برچسب‌گذاری از زمان اقدام به چاپ تا ورود به بازار زمان زیادی را می‌برد اما امیدواریم تا سال آینده شاهد اجرای 100درصدی این طرح در بازار باشیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو