رئیس سازمان نظام پزشکی کشور عنوان کرد:
ارائه پیشنهاداتی برای تعریف جدید از ویزیت پزشکان
6 بهمن 1394 ساعت: 14:11رئیس سازمان نظام پزشکی کشور از ارائه پیشنهاداتی جدید برای تعریف ویزیت پزشکان توسط سازمان نظام پزشکی خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی درمورد پیشنهادات نظام پزشکی برای بازنگری در ویزیت پزشکان اظهار داشت: «باید سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه ویزیت به‌گونه‌ای عمل کنند که در این تعاریف تفاوت ویزیت پزشک متناسب با مهارت و زمان پوشانده شود.»
زالی با اشاره به معیوب بودن این سازوکار در سال‌های اخیر عنوان کرد: «اولین موضوع این است که معمولا مصوبات سازمان‌های بیمه‌گر در طرف قرارداد مدنظر می‌گیرند و پایه ویزیت، بخش دولتی است، درصورتی که بیمار به بخش خصوصی مراجعه کرده و طبق قاعده باید ویزیت بخش خصوصی پایه قرار بگیرد. البته تا زمانی که این اختلاف هست و مساله رفع نشده این نگرانی برای مردم و پزشکان وجود دارد.»
زالی تاکید کرد: «باید در اسرع وقت این تعریف اصلاح شود یعنی سازمان‌های بیمه‌گر پایه مبنای پراختی مردم را در قالب غیرفرانشیزی ویزیت قانونی در بخش خصوصی قرار دهند.»
وی درخصوص پیشنهاد دوم نظام پزشکی اظهار کرد: «در مناطق محروم که مردم به‌خاطر مشکلات بضاعتی موجود کمتر به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند، باید پوشش بیمه‌ها گسترده‌تر باشد. ضمنا در سال‌های اخیر پزشکان ویزیت را انقباضی از مردم دریافت می‌کردند تا قدرت پرداخت داشته باشند، درحالی که بیمه‌ها باید برای ماندگاری پزشک و پرداخت کمتر پول از جیب مردم بسته ویزیت سرپایی مناطق محروم را پوشش بیشتری دهند.»
رئیس سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: «در این مدل‌ها فشار کمتری به مردم وارد می‌شود. البته پیشنهاد ما این است که حداقل این کار به صورت پایلوت در کشور انجام شود و در واقع به‌سمت ارائه یک تعریف جدیدی از ویزیت حرکت کنیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو