پزشکیان در واکنش به انتقادات «از طرح تحقیق و تفحص از طرح تحول نظام سلامت»:
آن‌ را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است
3 آذر 1394 ساعت: 17:9یکی از امضاکنندگان طرح «تحقیق و تفحص از طرح تحول نظام‌سلامت» در واکنش به منتقدان این طرح تاکید کرد:«آن را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است. چه لزومی دارد که ارسال این طرح را بزرگ کنند تا موجی از انتقادات نسبت به آن شکل گیرد‌؟»
پس از اینکه انتقادات متعددی از سوی نمایندگان به طرح تحقیق و تفحص از طرح تحول نظام سلامت بر خروجی رسانه‌ها قرار گرفت، مسعود پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت مجلس به عنوان یکی از امضا کنندگان این طرح به دفاع از آن پرداخت. وی به سپیدآنلاین گفت:« توجه داشته‌باشید پیگیری نحوه هزینه کرد یک درصد از ارزش افزوده و 10 درصد از هدفمندی یارانه‌ها نباید نگران کننده باشد. اگر وزارت بهداشت این منابع را برای روستاهای زیر 20‌هزار نفر، افراد فقیر و حاشیه‌نشین هزینه کرده، مشکلی پیش نخواهدآمد.»
وی با اشاره به دوران تصدیش در وزارت بهداشت، تصریح کرد:«در آن زمان هم طرح تحقیق و تفحص از آمبولانس‌ها مطرح شد، که آن را انجام دادند. هر نماینده‌ای که پیگیر این موضوع است و نحوه اجرای برنامه‌ای برایش مبهم است، درخواست تحقیق و تفحص می‌دهد. این مسئله اصلا این چنین جای بحث ندارد.»
این عضو کمیسیون بهداشت با اشاره به انتقاداتی که مبنی بر زمان ارسال چنین طرحی بوده‌است، گفت:« معنی ندارد چون ماه‌های پایانی مجلس نهم است، کارها را بخوابانیم و وظایف را انجام ندهیم. وظیفه مجلس نظارت است که متاسفانه آن را به درستی انجام نمی‌دهد. ما باید نظارت کنیم که آنچه نوشته‌ایم، اجرا می‌شود یا خیر. «دیر یا زود» در انجام چنین وظایفی معنا ندارد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو