روحانی هفته آینده به ایتالیا و فرانسه می رود
30 دی 1394 ساعت: 17:10معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور هفته آینده به ایتالیا و فرانسه سفر می‌‌کند.
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه در هفته آینده خبر داد و گفت: حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور در راس هیئتی بلندپایه صبح روز دوشنبه 5 بهمن‌ماه به دعوت نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور ایتالیا به رم سفر می‌کند.

وی افزود: روحانی در سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات‌هایی با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و سایر مقامات بلندپایه ایتالیا خواهد داشت. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر به رم پیش‌بینی شده است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، حضور در واتیکان و ملاقات و گفت‌وگو با پاپ و نیز نخست‌وزیر واتیکان را از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهوری در مرحله اول سفر خود به اروپا اعلام کرد.

اسماعیلی ادامه داد: حجت‌الاسلام روحانی همچنین در روز چهارشنبه 7 بهمن‌ماه و پس از اتمام برنامه‌ها در ایتالیا، رم را به مقصد پاریس ترک می‌کند.

وی گفت: رئیس‌جمهور در سفرش به پاریس و پس از استقبال رسمی از سوی رئیس‌جمهور فرانسه، با وی دیدار و گفت‌‌وگو خواهد داشت و هیئت‌های عالیرتبه دو کشور نیز مذاکراتی مشترک خواهند داشت.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور ملاقات و گفتگو با مدیر کل یونسکو ، بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد را نیز از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در پاریس اعلام کرد. همچنین دیدار تعدادی از سرمایه‌گذاران، مدیران اقتصادی و صاحبان ارشد صنایع بزرگ فرانسه نیز برنامه‌ریزی شده است.

اسماعیلی ملاقات‌های دوجانبه و چندجانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه‌های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست مشترک با صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران را از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای رئیس‌جمهور در این سفر 4 روزه اعلام کرد.

به گفته معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور تعدادی از وزرا و مقامات بلندپایه کشورمان رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسناد متعددی نیز برای همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در پایان خاطرنشان کرد: همزمان با سفر رئیس‌جمهور، نشست‌های تخصصی و ملاقات‌هایی نیز میان سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد. حجت‌الاسلام روحانی پنجشنبه 8 بهمن‌ماه به کشور باز می‌گردد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو