عراقچی وارد وین شد/ آغاز نشست جمع‌بندی ایران و آژانس درباره نقشه راه
3 آذر 1394 ساعت: 17:9عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان برای رایزنی ها با هماهنگ کننده ارشد اجرای برجام در آمریکا و آمانو وارد وین شد و نشست جمع بندی ایران و آژانس درباره نقشه راه نیز در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آغاز شد.
به گزارش فارس، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای و رئیس ستاد پیگیری برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) برای دیدار با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین استفان مال هماهنگ کننده ارشد اجرای برجام در آمریکا دقایقی قبل وارد وین پایتخت اتریش شد.

وی در بدو ورود با استفان مال در خصوص اجرای برجام دیدار و گفت‌وگو می‌کند و قرار است بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) نیز با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس درباره نقشه راه توافق شده بین ایران و آژانس به گفت‌وگو بپردازد.

از دیگر سو نشست مشترک ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای جمع‌بندی نقشه راه نیز با حضور حمید بعیدی‌نژاد رئیس هیات کارشناسی مذاکرات ایران و 1+5، رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (سه‌شنبه) در وین آغاز شد.

نقشه راه شفاف سازی موضوعات باقیمانده گذشته و حال مربوط به برنامه هسته‌ای ایران 23 تیر ماه همزمان با تصویب برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) به امضای علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین رسید.

براساس این نقشه، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران در ادامه همکاری‌هایشان ذیل چارچوب همکاری‌ها، برای تسریع و تقویت همکاری‌ها و مذاکرات با هدف حل تمام موضوعات باقی‌ مانده گذشته و کنونی که هنوز توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران حل نشده‌اند، تا پایان سال 2015، توافق کردند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو