معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت ایران:
به ضمانت اجرایی برای اجباری کردن بیمه نیاز داریم
3 آذر 1394 ساعت: 16:9بهمن برزگر گفت: «در حال حاضر بیمه الزامی نیست و قانون برنامه پنجم نتوانسته این مشکل را برطرف کند. بنابراین ما باید در برنامه ششم ضمانت اجرایی برای بیمه اجباری داشته باشیم.»
بهمن برزگر، معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سپیدآنلاین گفت: «در حال حاضردر نظام رفاه‌اجتماعی و نظام سلامت، مفهومی به نام همبستگی بین خدمات سلامت،خدمات حمایتی وخدمات بیمه‌های تکمیلی را نتوانستیم ایجاد کنیم که لازم است در برنامه ششم این موضوع مورد توجه قرار گیرد.»
وی بر ضرورت ایجاد نهاد تنظیم‌کننده مقررات اشاره کرد و افزود: «این نهاد می‌تواند نقش نهادهای بیمه‌ای را منظم‌تر و مراوده افراد بین ساختار بیمه‌ای را تنظیم کند. همچنین در چارچوب نظام چند لایه می‌توان این موضوع را تحقق بخشید. یکی از این دو موضوع باید در برنامه ششم مطرح شود تا خلاء ناشی از این حوزه را برطرف کنیم.»
برزگر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «نکته دومی که در برنامه ششم باید پیش‌بینی شود و ما آن را پیگیری می‌کنیم این است که ضمانت اجرا برای الزامی کردن بیمه داشته باشیم. در حال حاضر بیمه الزامی نیست و قانون برنامه پنجم نتوانسته این مشکل را برطرف کند. بنابراین ما باید در برنامه ششم ضمانت اجرایی برای بیمه اجباری داشته باشیم. این در حالی است که سازمان بیمه سلامت حتی ضمانت اجرایی لازم برای دریافت حق بیمه ندارد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو