گزارش تفریغ بودجه ۹۳ تقدیم مجلس شد
29 دی 1394 ساعت: 10:10رئیس دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۳ را طبق قانون به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی محمد امین رحیمی رئیس دیوان محاسبات پس از قرائت چکیده ای از گزارش تفریغ بودجه سال ۹۳، این گزارش را به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

به گفته رحیمی بودجه سال ۹۳ دارای ۱۹۰ بند و جزء بوده که در ۵۹ بند و جزء موردی ناشی از عدم اجرای قانون مشاهده نشده است، ۲۴ درصد احکام قانون به طور کامل یا جزئی اجرا نشده و ۱۶ درصد اهداف قانونگذار نیز به صورت کامل یا جزئی محقق نشده است.

رحیمی همچنین از عدم شفافیت بودجه شهرداری ها، سازمان تامین اجتماعی و ۱۴۰ شرکت دولتی انتقاد کرد و گفت: گزارش تفریغ بودجه به دلیل دارا نبودن حجم کل بودجه کشور نمی تواند کامل بوده و اهداف مصرح قانونی را تامین کند.

رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد که بودجه سالانه کشور رشد ۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته داشته و ظرف ۵ سال گذشته، بودجه کل کشور معادل ۱۱۸ درصد به عبارتی تقریباً به ۲ برابر افزایش یافته است.

به گزار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از دریافت گزارش تفریغ بودجه سال ۹۳، ضمن تشکر از رئیس دیوان محاسبات به خاطر ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه گفت: این گزارش به نمایندگان کمک می کند تا به کاستی های اجرای بودجه وقوف بیشتری داشته باشند و بتوانند بودجه سال ۹۵ را به طور دقیق تری تصویب کنند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو