14 میلیون نفر در جنوب آفریقا با گرسنگی مواجه هستند
28 دی 1394 ساعت: 22:10{PAGEBREAK}برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) روز دوشنبه 18 ژانویه (28 دی) اعلام کرد سراسر جنوب آفریقا پس از مواجهه با خشکسالی طولانی که باعث نابودی محصولات کشاورزی شده است، با گرسنگی مواجه هستند، و مالاوی در میان این کشورها بدترین وضعیت را دارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه WFP در بیانیه‌ای اعلام کرد کمبود برداشت محصول در سال گذشته با خشکسالی هر چه شدیدتر امسال به خاظر پدیده آل نینو دنبال شده است و هشدار داد که چشم‌انداز کنونی هشداردهنده است.

این سازمان اعلام کرد: «درحالی‌که منطقه به سوی به‌اصطلاح فصل بدون محصول پیش می‌رود پیش می‌رود، شمار افراد بدون غذای کافی می‌تواند در ماه‌های آتی به سرعت افزایش یابند.»
«به خصوص کشاورزان با زمین‌های کوچکتر که بیشترین تولید کشاورزی را به خود اختصاص می‌دهند،‌ در این وضعیت آسیب‌پذیر هستند.»

میزان اندک ریزش باران در سال 2015 باعث شده است که 2.8 میلیون نفر در مالاوی،‌ 1.9 میلیون نفر در ماداگاسکار و 1.5 میلیون نفر در زیمبابوه با گرسنگی مواجه شوند، زیرا میزان برداشت محصول به نصف مقدار آن در سال قبل رسید.

WFP گفت، قیمت‌های غذا در سراسر منطق در حال افزایش هستند و قیمت ذرت در مالاوی نسبت به میزان میانگین 73 درصد افزایش یابد.

هفته گذشته، آفریقای جنوبی با اعلام سال 2015 به‌عنوان خشک‌ترین سال در این کشور در 112 سال گذشته، گفت مجبور است نیمی از میانگین ذرت مصرفی‌اش را وارد کند.

ال نینو که ناشی از بالا رفتن دمای سطح دریا در مناطق استوایی اقیانوس آرام است، به‌طور دوره‌ای بر الگوهای هوایی در جهان تاثیر می‌گذارد و باعث خشکسالی در برخی از مناطق جهان و سیلاب در مناطق دیگر می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو