رئیس سازمان بهزیستی:
افزایش شمار معلولان در کشور
3 آذر 1394 ساعت: 13:9رئیس سازمان بهزیستی کشور رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه متاسفانه شاهد افزایش تعداد معلولان در کشور هستیم، اظهار داشت: «برابر آمارها درحال حاضر یک‌میلیون و 200هزار معلول در کشور وجود دارد و به‌طور تقریبی 300هزار نفر از سوی کارشناسان شناسایی شده‌اند و این یعنی با جامعه‌ای روبه‌رو هستیم که 1/5میلیون نفر در آن نیازمند دریافت خدمات از سوی سازمان‌های یاری‌رسان مانند سازمان بهزیستی هستند.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی‌بندپی در دومین کنگره علمی توانبخشی، گفت: «سه عامل از عمده‌ترین دلایل بروز معلولیت در جامعه هستند. نخستین موضوع معلولیت ناشی از بیماری‌ها به‌ویژه معلولیت‌های ناشی از دیابت است که به قطع پا، نابینایی و... منجر می‌شود. عامل دوم ناشی از حوادث و سوانح رانندگی است که رقم آن در کشور ما بالا است و درپی آن جمعی از هموطنان دچار معلولیت می‌شوند که بهزیستی وظیفه ارائه خدمات به آنان را دارد. معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیکی نیز بعد سوم علل بروز معلولیت است که می‌توان با اقدامات پیشگیرانه آن را به حداقل رساند.»
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه از جمعیت معلولان کشور 420هزار نفر در دورترین نقاط کشور هستند که باید با آنان خدمات ارائه شود، ادامه داد: «همچنین حدود 5000نفر از معلولان نیز در میان عشایر و افرادی هستند که کوچ می‌کنند، این یعنی آنان هیچ جایی برای اسکان ندارند که باید برای آن برنامه‌ریزی شود.»

بندپی با اشاره به ارسال لایحه حمایت معلولان به مجلس، اظهار کرد: «خوشبختانه کمیسیون ویژه بررسی این لایحه در مجلس تصویب شده و تلاش ما این است که هفته بعد از هفته معلولان مصوبه آن را از کمیسیون گرفته و به صحن علنی مجلس ببریم. ضمن اینکه تمام تلاشمان این است که این اقدامات را در سراسر کشور گسترش داده و در قالب برنامه ششم به‌صورت قانونی ارائه کنیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو