بررسی علت فوت ۵ کودک مبتلا به هپاتیت حاد در آمریکا
17 اردیبهشت 1401 ساعت: 11:2مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده از بررسی شیوع جهانی بیماری هپاتیت حاد در میان کودکان خبر داد که تاکنون به فوت پنج کودک در این کشور منجر شده است.
به گزارش سپید، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که در حال بررسی شیوع بیماری هپاتیت حاد در بین کودکان است که از ماه اکتبر منجر به مرگ پنج بیمار کودک و نوجوان در این کشور شده و همچنین در سایر کشورها شیوع پیدا کرده است.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، تاکنون ۱۰۹ مورد ابتلا در کل این کشور گزارش شده است که با شناسایی ۹ مورد ابتلا در میان کودکان ایالت آلاباما شروع شد. تقریبا ۹۰ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری شده‌اند و ۱۴ درصد آنان به پیوند کبد نیاز پیدا کردند.

معاون مدیر بیماری‌های عفونی این مرکز گفت: «متخصصان کشور و سراسر جهان در تلاش برای تعیین علت دقیق شیوع این بیماری هستند.»

سازمان جهانی بهداشت این هفته اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ مورد ابتلا به بیماری هپاتیت حاد از ۲۰ کشور گزارش شده است. در حالیکه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده افزایش قابل توجهی را در آمار مبتلایان به هپاتیت حاد در میان کودکان این کشور ثبت نکرده اما از سوی دیگر در انگلیس مقامات بهداشتی از افزایش قابل توجه موارد ابتلا خبر داده و به جهان نسبت به شیوع این بیماری هشدار داده‌اند.

متخصصان بر این باورند که ممکن است آدنوویروس با شیوع این بیماری مرتبط باشد چرا که نتیجه تست حدود نیمی از این کودکان مثبت بوده است. در حالیکه آدنوویروس در بروز بیماری هپاتیت حاد در کودکان سالم شناخته شده نیست، در کودکانی با سیستم ایمنی ضعیف می‌تواند نقش داشته باشد. با این حال، عوامل دیگر بروز این بیماری در حال بررسی است.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، بیماری هپاتیت که منجر به التهاب کبد می‌شود با علائمی از جمله زردی پوست، استفراغ و تیره شدن رنگ ادرار مشخص می‌شود.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو