امکان رفع نواقص مدارک آزمون دستیاری از فردا
اعلام زمان توزیع کارت


16 اردیبهشت 1401 ساعت: 12:2داوطلبان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از فردا به مدت دو روز می‌توانند نواقص مدارک خود را اصلاح کنند.
به گزارش سپید، ثبت نام برای شرکت در چهل و نهمین دوره آزمون دستیار تخصصی پزشکی از روز یک‌شنبه اول اسفند ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir آغاز شد.

آن دسته از داوطلبان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مطابق دفترچه راهنمای آزمون مدارک خود را به طور کامل ارسال نکرده‌اند از روز شنبه ۱۷ اردیبهشت تا روز دوشنبه ۱۹ اریبهشت به مدت دو روز فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به رفع نقص مدارک خود اقدام کنند.
طبق اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۱ در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

کارت ورود به جلسه آزمون فوق ساعت هشت روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه جاری بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی فعال می‌شود.

در این رابطه ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آخرین تصمیمات شورای آموزش پزشکی درباره آزمون دستیاری پزشکی تاکید کرده بود: «در نشست شورا مقرر شد با توجه به مشکلات داوطلبان و شلوغی‌های اسفند ماه، از دوره چهل و نهم، آزمون اردیبهشت ماه برگزار شود.»

وی درباره قدیمی بودن برخی منابع آزمون دستیاری پزشکی و رای دیوان عدالت اداری در خصوص تغییر این منابع گفت: «دیوان عدالت اداری بر اساس مصوبات قبلی وزارت بهداشت مبنی بر این که منابع آزمون دستیاری هر دو تا پنج سال یک بار باید تغییر کند، رای به تغییر منابع آزمون داده بود که با حذف شرط سال و رفع نقص مصوبات، مشکل قدیمی بودن منابع حل شد و منابع آزمون دوره ۴۹ تغییری نمی‌کند.»

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرده بود: «به منظور سهولت داوطلبان، منابع آزمون دستیاری مشابه آزمون پیش کارورزی خواهد بود و منابع آزمون را هیات بورد تعیین و وزارت بهداشت این منابع را اعلام می‌کند.»ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو