نحوه آموزش دانشجویان علوم پزشکی در سال تحصیلی جدید اعلام شد
2 مهر 1400 ساعت: 15:7پروتکل‌های بهداشتی و نحوه آموزش دانشجویان علوم پزشکی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ اعلام شد.
به گزارش سپید، وزارت بهداشت، درمان و آمورزش پزشکی، دستوالعمل پروتکل‌های بهداشتی-آموزشی مبارزه با شیوع ویروس کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی، نحوه برگزاری کلاس‌های نظری، کارآموزی‌ها، کارورزی‌ها و کلاس‌های عملی دانشجویان در ترم جدید برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ را اعلام کرد.

بر این اساس کلاس‌های دروس نظری دانشجویان جدیدالورود به صورت مجازی و کلاس‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترای تخصصی (PhD) جدیدالورود، با شرط کامل بودن برنامه واکسیناسیون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حضوری برگزار خواهد شد.

همچنین برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود به‌ صورت ترکیبی (حضوری - مجازی با اولویت حضوری) می‌باشد.

آموزش کلاس‌های نظری دانشجویان سنوات قبل، مشروط به کامل بودن واکسیناسیون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت ترکیبی(مجازی- حضوری با رویکرد اولویت حضوری) خواهد بود.

کلاس‌های عملی آزمایشگاهی و آموزش در عرصه دانشجویان کارآموزی پزشکی و سایر رشته‌ها به شرط کامل بودن واکسیناسیون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باید به صورت ترکیبی با اولویت حضوری برنامه‌ریزی و اجرا شود.

کلاس‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دکترای تخصصی (PhD ) نیز با شرط کامل بودن برنامه واکسیناسیون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کمافی‌السابق حضوری خواهد بود.

حضور دستیاران رشته‌های تخصصی بالینی و کارورزان رشته‌های پزشکی در بخش‌ها و درمانگاه‌های و مراکز درمانی آموزشی، طبق برنامه‌های آموزشی مربوطه، کمافی‌السابق ادامه یابد.

در مراکز بیمارستانی و دانشکده‌ها، کلیه آموزش‌هایی که در قالب گزارش صبحگاهی، ژورنال کلاب، case-report و جلسات علمی برگزار می‌شوند، متناسب با امکانات گروه‌های آموزشی و بیمارستان‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت برنامه‌های ترکیبی با اولویت حضوری اجرایی شود.

دانشگاه‌ها می‌توانند بر حسب شرایط خود، نسبت به فشرده‌سازی دوره‌ها و کلاس‌های حضوری و تقسیم‌بندی دانشجویان به گروه‌های کوچک‌تر مشروط به حفظ کیفیت آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو