نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد
آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت آموزش دانشجویان پزشکی
27 شهریور 1400 ساعت: 18:6معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص معضل کمبود پزشک گفت: «در حال حاضر دانشگاه آزاد با داشتن بیش از ۱۵ دانشکده‌ی پزشکی، از توانایی و ظرفیت آموزش تعداد بیشتری از ظرفیت فعلی دانشجوی پزشکی برخوردار است. اما شناسایی اینکه چه تعداد پزشک نیاز داریم و ظرفیت مورد نیاز بر عهده‌ی وزارت بهداشت است.»
به گزارش سپید، محسن نفر در گفت‌وگو با فارس درباره ظرفیت‌های آموزش پزشک در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «دانشگاه آزاد بدون دریافت هزینه از دولت، پزشک و پرستار تربیت می‌کند. این برای دولت بسیار خوب است، زیرا آموزش پزشک، پرستار و سایر رشته‌های پیرا‌پزشکی برای دولت هزینه‌بر است.»

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «دانشگاه آزاد توان افزایش آموزشی خود خصوصاً در رشته پرستاری را دارد. در کشوری که کمبود شدید پرستار وجود دارد، دانشگاه آزاد با داشتن 100 دانشکده‌ی پرستاری توانایی آموزش تعداد بالایی از پرستاران را دارد.»

وی در خصوص ظرفیت آموزش دانشجوی پزشکی در این دانشگاه اظهار کرد: «در حال حاضر دانشگاه آزاد با داشتن بیش از 15 دانشکده‌ی پزشکی، از توانایی و ظرفیت آموزش تعداد بیشتری از ظرفیت فعلی دانشجوی پزشکی برخوردار است، اما شناسایی اینکه چه تعداد پزشک نیاز داریم و ظرفیت مورد نیاز بر عهده‌ی وزارت بهداشت است.»

نفر در پایان در خصوص نحوه تعیین ظرفیت‌ها گفت: «من به عنوان معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌کنم که این دانشگاه توانایی آموزش تعداد بیشتری دانشجوی را دارد یعنی اگر اجازه داده شود تعداد بیشتری دانشجو را آموزش می‌دهیم. به طور مثال در حال حاضر اگر هزار دانشجوی پرستاری آموزش می‌دهیم، اگر گفته شود باید 6 هزار تا شود ما آموزش می‌دهیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو