معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد
مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران
وضعیت تزریق دوز بوستر و حذف محدودیت سنی


23 شهریور 1400 ساعت: 09:6معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه سعی ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت پوشش دانشگاه، واکسیناسیون‌ را کامل کنیم، در عین حال مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه را اعلام کرد.
به گزارش سپید، بابک عشرتی در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت واکسیناسیون علیه کرونا در مراکز دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین مراکز واکسیناسیون ۲۴ ساعته این دانشگاه گفت: «اکنون در دانشگاه علوم پزشکی ایران ۴۶ مرکز واکسیناسیون وجود دارد که به صورت دو شیفته از هشت صبح تا هشت شب فعال هستند.»

وی افزود: «در عین حال علاوه بر این، یک مرکز ۲۴ ساعته هم داریم. همچنین قرار است در تهران یک مرکز خودرویی دیگر هم اضافه کنیم. بر این اساس دو مرکز خودرویی است که یکی از این مراکز خودرویی که در استادیوم آزادی واقع است، ۲۴ ساعته می‌شود و مرکز خودرویی دیگرمان که واقع در مرکز دژبانی ارتش است تا ۱۲ شب فعال خواهد شد. در عین حال یک مرکز ثابت ۲۴ ساعته که مرکز سوله کردستان است هم داریم. یک مرکز ثابت دیگر هم داریم که سوله سازمان برنامه جنوبی است و آن هم تا ۱۲ شب فعال خواهد شد. در عین حال یک مرکز دیگر را هم باید ۲۴ ساعته کنیم که بعداً اعلام می‌کنیم.»

عشرتی درباره وضعیت تامین واکسن کرونا و تزریق آن گفت: «در حال حاضر شرایط تامین واکسن بسیار خوب است. به طوری که ذخیره خوبی داریم و اگر با همین روند پیش رویم بین هشت تا ۱۰ روز دیگر واکسن داریم. در عین حال در نظر داریم که تعداد تزریق روزانه‌مان را به ۱۰۰ هزار دوز در روز برسانیم.»

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: «سعی ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت پوشش دانشگاه، واکسیناسیون‌ را کامل کنیم. در حال حاضر چهار میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال دانشگاه علوم پزشکی ایران است که باید واکسینه شوند. با توجه به این جمعیت هشت میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن باید تزریق کنیم. از این میزان، تا روز دوشنبه بیش از دو میلیون و ۳۰۰ دوز تزریق شده است که شامل یک دوز و دو دوز است و ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دوز دیگر باقی مانده است که اگر به همین ترتیب پیش رویم، کار را در آبان ماه تمام می‌کنیم.»

عشرتی درباره برداشتن محدودیت سنی تزریق واکسن در تهران و برای دانشگاه‌های علوم پزشکی واقع در تهران گفت: «ما از این حالت استقبال می‌کنیم. منتها مقداری مراکزمان شلوغ می‌شود. در حال حاضر رسماً نمی‌توانیم محدودیت سنی را برداریم و باید وزارت بهداشت تصمیم بگیرد در عین حال مردم هم عجله نکنند، ظرف چند وقت آینده تدریجا تمام گروه‌های سنی را اعلام می‌کنند و همه می‌تواند سر وقت خود مراجعه کرده و بدون دغدغه واکسن را دریافت کنند. نیازی به عجله یا نگرانی نیست و اگر به همین ترتیب واکسن به دستمان برسد، همه جمعیت را واکسینه می‌کنیم.»

وی درباره تزریق دوز بوستر برای کادر درمان گفت: «هنوز وزارت بهداشت دوز بوستر را برای هیچ گروهی مصوب نکرده است. البته دوز بوستر پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. قاعدتا بسیاری از کشورها تزریق دوز بوستر را انجام داده و نتیجه خوبی داده است. حال اینکه می‌گویم تزریق دوز بوستر در ایران پیچیدگی‌هایی دارد به این دلیل است که به عنوان مثال کادر درمان ما پنج مدل واکسن دریافت کردند. حال باید بررسی شود که دوز بوستر از چه نوعی تزریق شود و نیاز به شواهد علمی دارد و بررسی بیشتری دارد.»

وی گفت: «ترجیحاً بهتر است مردم برای واکسیناسیون‌شان در سامانه Salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند که در آنجا مراکز ما مشخص است و می‌توانند انتخاب کنند. در عین حال آدرس مراکز بر روی برخی نقشه‌خوان‌های موبایلی هم وجود دارد و روی سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران هم وجود دارد. با این حال اگر از قبل در سامانه ثبت نام کنند بهتر است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو