هشدار کارشناس ارشد بیماری‌ها در آمریکا درباره سویه «مو»
15 شهریور 1400 ساعت: 16:6کارشناس ارشد بیماری‌ها در ایالات متحده، روز یک‌شنبه از احتمال مقاومت سویه «مو» کروناویروس در برابر مصونیت حاصل از برخی آنتی بادی‌های خاص خبر داد.
به گزارش سپید، آنتونی فائوچی طی مصاحبه‌ای روز یک‌شنبه از احتمال مقاومت سویه مو کرونا ویروس با توجه به جهش‌های این سویه، در برابر مصونیت حاصل از برخی آنتی بادی‌های خاص خبر داده است.

به گفته وی هم اکنون مقامات بهداشتی این کشور در حال بررسی احتمال شیوع گسترده و غالب‌تر شدن این گونه نسبت به سویه دلتا هستند.

فائوچی همچنین اعلام کرد که هم اکنون سویه دلتا بیش از ۹۹ درصد موارد ابتلا به کرونا ویروس در ایالات متحده را تشکیل می‌دهد.

در اوایل هفته گذشته، سویه مو کرونا ویروس که دانشمندان آن را در ابتدا با نام B.1.621 معرفی کرده بودند به لیست انواع متفاوت سویه‌های کروناویروس و نوع مسری آن در سازمان جهانی بهداشت اضافه شد با این حال پیدایش این سویه برای اولین بار در کلمبیا گزارش شده و به گفته سازمان جهانی بهداشت دست کم در ۳۹ کشور دیگر جهان نیز شناسایی شده است.

در همین حال فائوچی اظهار کرد که سویه مو کرونا ویروس هنوز تهدید فوری محسوب نمی‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از فاکس نیوز، بر اساس گزارش دقیق‌ترین مدل پیش‌بینی ایالات متحده، پیش‌بینی می‌شود که این کشور از این لحظه تا یک دسامبر سال جاری میلادی (۲۰۲۱) شاهد جان باختن نزدیک به ۱۰۰ هزار بیمار مبتلا به کووید۱۹ خواهد بود با این حال کارشناسان بهداشت این کشور می‌گویند که اگر تقریباً همه مردم در اماکن و فضاهای عمومی از ماسک استفاده کنند، می‌توان این تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ را به نصف کاهش داد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو