یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
دولت‌ها زیر بار تجمیع بیمه‌ها نرفتند
2 آذر 1394 ساعت: 19:9حسن تامینی لیچایی، با اشاره به پیگیری کمیسیون بهداشت برای تجمیع بیمه‌ها گفت:« متاسفانه طی این سال‌ها هیچ یک از دولت‌ها حاضر نشدند بار مسئولیت تجمیع بیمه‌ها را به دوش بکشند. زیرا تفاوت بیمه‌های ما زیاد است و در نهایت هر کسی به طریقه خودش تعریف بیمه‌ای انجام می‌دهد و کارکرد متفاوتی از آن انتظار دارد.»
اگر چه این روزها، تاکید بر تجمیع بیمه‌ها به مراتب کمتر از گذشته در اظهارات مسئولان وزارت بهداشت مطرح می‌شود، اما این موضوع همچنان یکی از خواسته‌های در حال پیگیری اعضای کمیسیون بهداشت است. چنانچه حس تامینی لیچایی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس، در گفت‌و گو با سپیدآنلاین بر پیگیری این موضوع از سوی کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد و گفت:«ما تعامل خود را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی ادامه می‌دهیم، تا به نتیجه مطلوب برسیم. بنابر قانون موظف هستیم بیمه ها را یک‌کاسه کنیم. اما اینکه چرا تاکنون با وجود تاکید فراوان این مهم محقق نشده‌است، به شرایط بیمه‌ها باز می‌گردد.»
وی در ادامه افزود:« اولین دلیلی که تحقق این هدف را به تاخیر انداخته‌ است، عدم تمکین به قانون از سوی مسئولان و مجریان این برنامه است.»
تامینی لیچایی در ادامه افزود:« متاسفانه تا همین الان بحث بر سر ضرورت و عدم ضرورت تجمیع بیمه‌ها مطرح است، اما به نظر من این‌گونه بحث به دلیل اینکه بخشی از قانون است و وظیفه به شمار می‌رود، اشتباه است. متاسفانه طی این سال‌ها هیچ یک از دولت‌ها حاضر نشدند زیربار این کار و مسئولیت روند.»
وی با بیان اینکه تنوع بیمه‌ها و وجود بیش از 17 صندوق بیمه‌ای متفاوت کار را دشوار کرده‌است، تصریح کرد:« هر کسی با نگاه خود سازمان بیمه‌ای به راه انداخته و در نهایت تصور این سازمان‌های بیمه‌گر این است که تجمیع‌بیمه‌ها منافعشان را به خطر می‌اندازد.»
این عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پایان تصریح کرد:«هیچ جای دنیا برای بیمه پایه این تفاوت‌ها وجود ندارد و باید در این زمینه دولت ورود پیدا کند. ما باید به قوانین عمل کنیم اما متاسفانه عزم آن وجود ندارد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو