سازمان جهانی بهداشت:
کره شمالی مورد ابتلا به کرونا گزارش نکرده است
22 تیر 1400 ساعت: 14:4سازمان جهانی بهداشت در ضمن شیوع جهانی یک سویه مسری‌تر کروناویروس موسوم به سویه دلتا روز سه‌شنبه اعلام کرد که کره شمالی بر روی حدود ۳۵ هزار نفر از مردمش تست کروناویروس انجام داده اما تاکنون موردی از ابتلا پیدا نکرده است.
به گزارش سپید، بر اساس گزارش هفتگی سازمان جهانی بهداشت درباره کووید۱۹، در بازه زمانی ۲۵ ژوئن تا اول ژوئیه، ۷۱۸ نفر از مردم کره شمالی آزمایش مربوط به ابتلا به این ویروس را دادند. به این ترتیب مجموع تعداد شهروندان این کشور که تست کروناویروس را داده‌اند به ۳۲ هزار و ۵۱۲ تن رسید اما در هیچ یک از آنها مورد ابتلا یافت نشد.

این گزارش تصریح کرد، از میان ۷۱۸ شهروند این کشور که جدیدا تست کروناویروس دادند 127 تن علائمی را داشتند که بعداً مشخص شد علائم بیماری شبه آنفلوآنزا یا بیماری تنفسی حاد است.

کره شمالی ادعا کرده که یک کشور عاری از کروناویروس است اما در عین حال تدابیر نسبتاً سفت و سخت و سریعی را علیه همه گیری بیماری همچون اعمال کنترل‌های سفت و سخت مرزی از اوایل سال گذشته میلادی اعمال کرده است.

انتظار می‌رود که کره شمالی حدود دو میلیون دوز واکسن کروناویروس را از طریق برنامه توزیع جهانی این واکسن دریافت کند اما تاکنون این واکسن‌ها تحویل این کشور نشده‌اند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو