سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد
واکسیناسیون معلمان و اساتید علیه کرونا از مرداد ماه
آغاز تزریق واکسن به دانشجویان؛ شهریور


2 تیر 1400 ساعت: 10:4سخنگوی وزارت بهداشت درباره زمان و شرایط واکسیناسیون معلمان مدارس، اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش سپید، سیما سادات لاری درباره وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس گفت: «آموزش برای ما بسیار مهم است؛ چه در مقاطع آموزش و پرورش و چه در دانشگاه‌ها. خدا را شکر نمی‌توانیم بگوییم بازگشایی؛ چراکه عملا آموزش‌های ما به صورت مجازی در مدارس و دانشگاه‌ها وجود داشت و معلمان و اساتید بسیار زحمت کشیدند.»

وی افزود: «ما می‌خواهیم حضور افراد را در مدارس و دانشگاه‌ها داشته باشیم. واقعا کیفیت آموزش‌های مجازی به اندازه آموزش حضوری نبوده است. اگرچه همه زحمات زیادی کشیده‌اند. بر این اساس مرداد ماه معلمان‌مان واکسینه می‌شوند تا از مهر ماه حضور دانش آموزان را در مدارس داشته باشیم.»

لاری ادامه داد: «همچنین جلساتی با وزارت علوم داشتیم که برای بازگشایی دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری شد. در عین حال ۲۰۰ هزار نفر اساتید و پرسنل دانشگاه داریم که آنها هم مرداد ماه واکسینه می‌شوند. همچنین حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در کشور داریم.»

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: «در حال حاضر ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی که بالینی بودند، واکسینه شدند، اما سایر دانشجوهای‌مان که بالینی نبودند، مانده‌اند. ۵۰۰ هزار نفر از دانشجویان در شهریور ماه واکسینه می‌شوند، مهر ماه نیز یک میلیون، آبان ماه یک میلیون و در آذر هم مابقی واکسینه می‌شوند. ما یک سناریو و برنامه‌ای برای آموزش حضوری دانشجویان به صورت شناور داریم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو