رئیس انجمن ژنتیک پزشکی کشور:
تولد فرزند معلول هزینه‌های زیادی را به خانواده تحمیل می‌کند
16 خرداد 1400 ساعت: 13:3رئیس انجمن ژنتیک پزشکی کشور گفت: «تولد یک فرزند معلول علاوه بر مشکلات اجتماعی هزینه‌های زیادی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند.»
به گزارش سپید، سید محمد اکرمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: «در حال حاضر، رهبری سیاست‌های کلان کشور را در حوزه جمعیت ابلاغ کرده‌اند و همه سازمان‌ها و نهادها موظف به اجرای دقیق و کامل آن هستند. طرح جوانی جمعیت یک طرح ۲۵ صفحه‌ای است که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد.»

وی ادامه داد: «امروزه متاسفانه طرح تعالی جمعیت به جوانی جمعیت در کشور تبدیل شده است و همین موضوع باعث بروز مشکلات متعددی برای خانواده‌ها در آینده‌ای نزدیک خواهد شد. تولد یک فرزند معلول علاوه بر مشکلات اجتماعی هزینه‌های زیادی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند. درحال حاضر سازمان‌های حمایتی کمک چندانی به خانواده‌های دارای فرزند معلول نمی‌کنند.»

اکرمی بیان کرد: «با حذف غربالگری اجباری جنین و تصویب آن در مجلس خانواده‌ها دچار مشکلات مختلفی از جهت تامین هزینه‌های سنگین تشخیصی خواهند شد.»

وی تاکید کرد: «سالیانه ۴۰۰ هزار سقط غیر قانونی در کشور انجام می‌شود. تولد فرزند معلول به دلیل عدم غربالگری جنین باعث تحمیل هزینه‌های مختلفی بر والدین کودک معلول می‌شود و بسیاری از خانواده‌ها به همین دلیل از هم پاشیده خواهد شد.»

اکرمی گفت: «امروزه ۲ تا ۳ درصد از بارداری‌ها منجر به معلولیت یا سقط خواهد شد. در سال گذشته ۹ هزار سقط قانونی در کشور انجام شده که ۸۰ درصد از این موارد با تایید سازمان پزشکی قانونی بوده است.»

این مقام مسئول افزود: «تصویب طرح جوانی جمعیت با تولد جنین ناسالم نه تنها باعث افزایش جمعیت نخواهد شد بلکه سبب بیشتر شدن سقط در کشور می‌شود و ما باید به دنبال اجرای طرح تعالی جمعیت باشیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو