بیمارستان‌ها موظفند از افراد مشکوک به آنفلوانزا نمونه بگیرند
19 دی 1394 ساعت: 19:10یک متخصص عفونی در گفت‌وگو با سپید‌آنلاین می‌گوید: «ویروس آنفلوانزا اولین بار در سال 1917 اپیدمی شد و قریب به 17 میلیون نفر را از بین برد. سپس طی سال‌های 48، 57، 63 و بالاخره حدود 8 سال پیش و دوباره در سال جاری شایع شده است.»
پرویز وحدانی اشکالات به وجود آمده درخصوص توزیع واکسن را مرتبط با فرایند تولید واکسن می‌داند و تصریح می‌کند: «به این شکل نیست که هر لحظه که اراده شود، واکسن آنفلوانزا ساخته و تولید انبوه شود. سازمان بهداشت جهانی در 6 ماه اول سال در نیمکره جنوبی و 6 ماه دوم سال در نیمکره شمالی ویروس‌هایی را که سبب ایجاد بیماری شده‌اند، جدا می‌کند، شایع‌ترین ویروس‌ها را شناسایی و نسبت به ساخت واکسن آن اقدام می‌کند. درواقع فرایند ساخت واکسن قریب به 6 ماه زمان می‌برد.»
وحدانی که متخصص عفونی بیمارستان لقمان حکیم است، در این خصوص از یک ابلاغیه به این بیمارستان خبر می‌دهد که طی آن می‌باید از تمام افراد مشکوک به آنفلوانزا نمونه‌گیری صورت گیرد. وی ادعا می‌کند: «در بیمارستان لقمان حکیم این کار در کمتر از 24 ساعت انجام و جواب آن نیز بلافاصله ارسال می‌شود.» وی ادامه می‌دهد: «دراین میان البته ممکن است که برخی بیمارستان‌ها کوتاهی کرده باشند اما بهداری‌های شمال، جنوب، شرق و غرب هر کاری لازم بوده را انجام داده‌اند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو