معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد
ورود محموله بزرگ واکسن کرونا به کشور از شنبه
10 خرداد 1400 ساعت: 10:3معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: «شنبه حجم قابل توجهی واکسن وارداتی به دست‌مان می‌رسد.»
به گزارش سپید، علیرضا رییسی اظهار کرد: «ما در واکسیناسیون کرونا کارهای خوبی انجام داده‌ایم؛ نزدیک به ٨٠٠ مرکز تجمیعی واکسیناسیون راه اندازی کرده‌ایم و این یکی از اقدامات خوب در حوزه بهداشت است، همچنین رکورد تزریق روزانه ٢۵٠ هزار دوز واکسن را شکستیم.»

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «شنبه حجم قابل توجهی واکسن وارداتی به دست‌مان می‌رسد و اواخر تیر با احتساب واکسن‌های تولیدی ایرانی و وارداتی حجم بالایی از واکسن را در اختیار خواهیم داشت. پیش بینی می‌کنیم ظرفیت تزریق به ۵٠٠ هزار دوز در روز برسد البته این تعداد تزریق، نیاز به برنامه‌ریزی دارد.»

وی ادامه داد: «تاکنون ۴ میلیون و ١٠٩ هزار واکسن تزریق کرده‌ایم. در فاز یک که کادر بهداشت و درمان بودند، همه واکسینه شدند و در فاز دوم واکسیناسیون بالای ٧۵ سال را انجام داده‌ایم.»

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «خبر «آغاز واکسیناسیون بالای ۶۵ سال از امروز(دوشنبه)» که از قول من اعلام شد را تکذیب می‌کنم. در حال حاضر سامانه واکسیناسیون برای این گروه‌ها بسته است و از هفته آینده باز می‌شود.»

رییسی درباره واکسن برکت و درخواست مینو محرز برای مجوز مصرف گفت: «واکسن برکت تاییدیه علمی اولیه را گرفته است و ٢ تا ٣ هفته بعد می‌توانیم روی واکسن برکت حساب کنیم.»

رئیسی ادامه داد: «درخواست مجوز مصرف اضطراری آمده است و کمیته اخلاق و کمیته واکسن در سازمان غذا و دارو در حال بررسی هستند. امیدواریم گواهی مجوز مصرف اضطراری واکسن تا پایان خرداد صادر شود. پیش بینی می‌شود با توجه به نتایج خوب مطالعات قبل از پایان خرداد، این واکسن به دست ما برسد البته این عدد بالای یک میلیون دوز نخواهد بود.»

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «نتایج فاز یک و ٢ واکسن برکت آمده و نتایج خوبی حاصل شده است. اعلام کردیم که این نتایج در اختیار محققان داخلی و خارجی قرار گیرد و به زودی نتایج فاز یک و ٢ واکسن برکت منتشر خواهد شد.»

وی افزود: «در تلاشیم تا آخر خرداد افراد بالای ۶٠ سال را واکسن بزنیم؛ طبق آمار ٧۴ درصد مرگ‌ومیر در افراد بالای ۶۵ سال است.»

رئیسی بیان کرد: «مهندسان پزشکی که با بیمارستان‌ها در ارتباط هستند و به بخش‌های کرونا رفت و آمد دارند، امروز(دوشنبه 10 خردادماه) مشمول سهمیه واکسیناسیون شدند و با ورود اولین محموله واکسن واکسینه خواهند شد.»باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو