6 ماه زندان برای سفر بدون ویزا به عراق
2 آذر 1394 ساعت: 17:9سفر بدون ویزا به عراق، طبق قانون این کشور که از زمان رژیم بعث باقی‌مانده، شش سال حبس دارد.
ه گزارش خبرنگار حج و زیارت ایسنا، کمتر از 10 روز تا اربعین باقی مانده و تا کنون یک میلیون و 350 هزار نفر برای سفر به عتبات عالیت در سامانه "سماح" ثبت‌نام کرده‌اند. وزارت کشور پیش‌بینی کرده تعداد متقاضیان به دو میلیون نفر برسد. طبق اعلام رییس سازمان حج و زیارت تا کنون 40 درصد ویزاها صادر شده است. آخرین مهلت ثبت‌نام در سامانه سماح برای سفر اربعین طبق اعلام سازمان حج و زیارت تا ساعت 16 روز پنجشنبه (5 آذر) و مهلت صدور ویزای عراق طبق اعلام وزارت خارجه ایران تا ششم آذرماه تعیین شده است.

قوانین سختگیرانه عراق در برخورد با زائران بدون ویزا

با آن که حسن قشقاوی، معاون وزیر خارجه گفته قرار است وزیر کشور با همتای خود در عراق پیگیری کند تا مدت زمان صدور ویزا افزایش یابد، اما در عین حال تاکید کرده که مردم مطلقا تصور نکنند که مرزها مثل سال گذشته باز می شود و بدون ویزا می توانند بروند.

او با اشاره به قوانین سختگیرانه عراق در برخورد با اتباع خارجی که بدون مدرک معتبر بین‌المللی به این کشور سفر می‌کنند، گفت: طبق قانون عراق که از رژیم قبل باقی مانده، ورود به این کشور بدون ویزا تا شش ماه زندانی دارد.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رییس ستاد اربعین نیز با اشاره به دیدار اخیرش با وزیر کشور عراق گفت، مسوولان این کشور تاکید کردند به هیچ وجه اجازه ورود بدون ویزا داده نخواهد شد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو