فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خبر داد
افزایش شتاب واردات واکسن کرونا از هفته آینده
21 اردیبهشت 1400 ساعت: 17:2فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: «از شنبه هفته آینده واردات واکسن کرونا به کشور با شتاب بیشتری انجام خواهد شد.»
به گزارش سپید، علیرضا زالی روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا که در سرای محله جماران برگزار شد، اظهار کرد: «در حال حاضر واکسیناسیون کرونا در تهران شروع شده است و علاوه بر مراکز بهداشتی از سایر فضا‌ها به صورت تجمیعی جهت واکسیناسیون استفاده می‌شود تا با رعایت اصول بهداشتی تزریق واکسن با سرعت بیشتری انجام بگیرد.»

وی با اشاره به اینکه افراد پس از دریافت واکسن کرونا تا نیم ساعت باید در محل حضور داشته باشند، ادامه داد: «در مرکز تجمیعی سرای جماران افراد با طی مسافت کوتاه به محل تزریق واکسن می‌رسند و فاصله‌گذاری به خوبی رعایت می‌شود. در منطقه شمیرانات جمعیت قابل توجهی از افراد بالای ۸۰ سال (حدود ۷۶۰۰ فرد بالای ۸۰ سال) ساکن هستند.»

زالی بیان کرد: «تا پایان روز سه‌شنبه پوشش واکسیناسیون در این منطقه به ۱۱۰ درصد خواهد رسید و علت این عدد آن است که مردم ساکن در مناطق دیگر برای تزریق به این منطقه خواهند آمد.»

وی در ادامه اظهار کرد: «از هفته آینده اردوگاه شهید باهنر هم به فضا‌های تزریق واکسن اضافه می‌شود. مردم توجه داشته باشند که سهمیه واکسن افراد بالای ۸۰سال سوخت نخواهد شد. خوشبختانه استقبال خوبی از سامانه سلامت شده است، اما همچنان چهار و نیم میلیون نفر از شهروندان تهرانی اطلاعات خود را در سامانه‌های سلامت به ثبت نرسانده‌اند.»

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: «تا پایان هفته جاری مراکز واکسیناسیون از فضای خودرویی برای واکسیناسیون استفاده خواهند کرد. کار واکسیناسیون یک اقدام ملی است و همه دستگاه‌ها در این طرح مشارکت خوبی داشته‌اند.»

وی افزود: «از شنبه هفته آینده واردات واکسن کرونا به کشور با شتاب بیشتری شکل می‌گیرد.»

زالی بیان کرد: «وضعیت رنگ‌بندی تهران هنوز تغییر چندانی نکرده است و با اینکه میزان بستری افت کرده، اما از نظر عملکردی همچنان وضعیت قرمز است.»

به گزارش باشگاه خبرنگران جوان، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: «رنگ وضعیت کرونایی تهران به کندی تغییر می‌کند. ۷۶۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری بودند که ۱۱۲۰ بیمار جدید نیز به این تعداد اضافه شده است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو