اطلاعیه سازمان نظام پزشکی در خصوص واکسیناسیون کرونا
4 اردیبهشت 1400 ساعت: 18:2سازمان نظام پزشکی در اطلاعیه شماره 23 خود در خصوص واکسیناسیون کرونا اعلام کرد: «گام بعدی انجام واکسیناسیون با واکسن سینوفارم (برای افرادی که تمایل به تزریق واکسن آسترازنکا نداشته‌اند) و انجام واکسیناسیون با واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم برای کلیه جاماندگان اعم از بالای ۵۰ سال و زیر ۵۰ سال است. برنامه اجرایی به این صورت است که در هفته جاری ۳ روز برای این کار اختصاص خواهد یافت و در بیمارستان‌های جداگانه واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم تزریق خواهد شد.»
به گزارش سپید، سازمان نظام پزشکی اعلام کرد: به استحضار می‌رساند مرحله اول واکسیناسیون اعضای سازمان نظام‌پزشکی و جامعه پزشکی فعال در ‌بخش خصوصی از تاریخ 19 فروردین 1400 آغاز شد، نیک می‌دانید که برای آغاز واکسیناسیون دوز دوم نمی‌توان مرحله اول را بیش‌از حد به درازا کشاند و باید نقطه پایانی برای آن در نظر گرفت.

برای تنویر افکار عمومی صنف محترم این گزارش تقدیم شما می‌شود:

1- برای ثبت‌نام دوز اول واکسن کرونا ۳۱۲ هزار پیامک به موبایل‌های ثبت‌شده اعضاء سازمان نظام‌پزشکی ارسال شد و متاسفانه مشخص شد حدود یکصد هزار نفر از اعضای سازمان در سامانه مربوطه شماره موبایل ثبت‌شده‌ای ندارند که این‌موضوع مجریان را با مشکلات متعدد روبه‌رو کرد.

2-از آنجایی‌که هیچ دسترسی به این گروه از افراد وجود نداشت و علی‌رغم درخواست‌های مکرر سازمان از اعضا که اطلاعات خود را در سایت و سامانه سازمان تکمیل و به‌روز نمایند، اقدام به اطلاع‌رسانی از کلیه رسانه‌های در دسترس ازجمله اخبار صداوسیما، مطبوعات سراسری، کانال‌های تلگرامی؛ واتساپ، اینستاگرام و وب‌سایت سازمان صورت پذیرفت. با این‌حال اگر عده‌ای از اعضای سازمان علی‌رغم تمام مسیرهای اطلاع‌رسانی فوق و گذشت ۲۰ روز هنوز هیچ اطلاعی از انجام واکسیناسیون توسط سازمان ندارند این موضوع به دو علت است یا این دوستان کاملاً از فضای درمان فاصله گرفته‌اند یا با فضاهای اطلاع‌رسانی غریبه هستند.

3-توزیع واکسن اسپوتنیک وی برای افراد بالای ۵۰ سال توسط وزارت بهداشت طی نامه آقای دکتر گویا رئیس اداره مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت به سازمان ابلاغ شد. ۴۵ هزار دوز واکسن اختصاص‌یافته تزریق شد و در نهایت کمتر از  ۳۰۰ عدد واکسن به وزارت بهداشت عودت داده شد.

4-به اطلاع می‌رساند نقش سازمان نظام‌پزشکی در تزریق واکسن کادر درمان ‌بخش خصوصی صرفا نظارتی بود و تنها در شهر تهران به دلیل گستردگی جغرافیایی مطب‌ها، میزانی از نقش اجرایی را هم به مدد بیمارستان‌های خصوصی برعهده گرفت.

5-تاکنون توسط سازمان نظام‌پزشکی واکسن اسپوتنیک برای بالای ۵۰ سال و واکسن آسترازنکا برای زیر ۵۰ سال برای تمام افرادی که دواطلب دریافت واکسن بودند، تزریق شده‌است. گام بعدی انجام واکسیناسیون با واکسن سینوفارم (برای افرادی که تمایل به تزریق واکسن آسترازنکا نداشته‌اند) و انجام واکسیناسیون با واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم برای کلیه جاماندگان اعم از بالای ۵۰ سال و زیر ۵۰ سال است. برنامه اجرایی به این صورت است که در هفته جاری ۳ روز برای این کار اختصاص خواهد یافت و در بیمارستان‌های جداگانه واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم تزریق خواهد شد.

6-پیرو تماس‌های مکرر اعضای محترم، تا این لحظه هیچ واکسن از نوع اسپوتنیک به سازمان اختصاص نیافته‌است.

7-آن دسته از اعضایی که به هر دلیلی (بیماری، سفر یا دلایل دیگر) نمی‌توانند در این مقطع زمانی از فرصت واکسیناسیون بهره‌مند شوند می‌توانند در آینده در اولویت‌های بعدی توسط سیستم‌های بهداشتی و درمانی کشور واکسینه شوند. سازمان همانند گذشته تمام سعی و تلاش خود در راستای حمایت از این عزیزان به عمل خواهد آورد.

8-همکاران ارجمند ساکن تهران یا دارای پروانه مطب تهران بزرگ برای مطلع شدن از نحوه اجرایی واکسیناسیون افرادی که هنوز دوز اول واکسن را دریافت نکرده‌اند به اطلاعیه نظام پزشکی تهران بزرگ مراجعه کنند.

اطلاعیه نظام پزشکی تهران بزرگ برای واکسیناسیون اعضایی که هنوز دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند

همچنین این سازمان در اطلاعیه‌ای دیگر اعلام کرد که گام بعدی انجام واکسیناسیون با واکسن سینوفارم (برای افرادی که تمایل به تزریق واکسن آسترازنکا نداشته‌اند) و انجام واکسیناسیون با واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم برای کلیه جاماندگان اعم از بالای ۵۰ سال و زیر ۵۰ سال درحوزه نظام پزشکی تهران بزرگ است.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

جهت اطلاع اعضای محترمی که تاکنون واکسن کرونا دوز اول دریافت نکرده‌اند:

تاکنون توسط سازمان نظام‌پزشکی واکسن اسپوتنیک برای بالای ۵۰ سال و واکسن آسترازنکا برای زیر ۵۰ سال برای تمام افرادی که دواطلب دریافت واکسن بودند، تزریق شده‌است.

گام بعدی انجام واکسیناسیون با واکسن سینوفارم (برای افرادی که تمایل به تزریق واکسن آسترازنکا نداشته‌اند) و انجام واکسیناسیون با واکسن های آسترازنکا و سینوفارم برای کلیه جاماندگان اعم از بالای ۵۰ سال و زیر ۵۰ سال درحوزه نظام پزشکی تهران بزرگ است.

برنامه اجرایی به این صورت است که در هفته جاری ۳ روز برای این کار اختصاص خواهد یافت و در بیمارستان‌های جداگانه واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم تزریق خواهد شد. کلیه اعضایی که پروانه فعالیت در شهرهای دیگر داشته اما در تهران ساکن هستند می‌توانند از فرصت سه‌روزه اعلام‌شده استفاده کنند. به مجرد راه اندازی سامانه نوبت گیری برای نوع واکسن و زمان و مکان واکسن شروع ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.

پیرو تماس‌های مکرر اعضای محترم، تا این لحظه هیچ واکسن از نوع اسپوتنیک به سازمان اختصاص نیافته‌است.

از تمام اعضای محترم نظام پزشکی تهران بزرگ یا دیگر اعضا که پروانه شهرهای دیگر را دارند اما در تهران ساکن هستند و هنوز واکسن دوز اول دریافت نکرده اند می خواهیم عدد 111 را تا پایان ساعت اداری دوشنبه مورخ 6 اردیبشهت به پیش شماره 30007471 ارسال نمایند. موجب امتنان است همکاران به کسانی که از این اطلاعیه باخبر نمی شوند اطلاع رسانی کنند.

روابط عمومی سازمان نظام پزشکی
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو