درخواست مجوز برای تزریق واکسن کرونای فایزر به نوجوانان ۱۲ ساله
22 فروردین 1400 ساعت: 10:1شرکت دارویی فایزر درخواست مجوز استفاده از واکسن کرونای این شرکت را برای مایه‌کوبی نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله به سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا ارائه داد.
به گزارش سپید، در صورت تصویب این درخواست، همان واکسنی که تا کنون برای افراد شانزده سال به بالا مجوز استفاده اضطراری داشت، برای این رده سنی هم مجاز خواهد بود.

این شرکت داروسازی هفته گذشته نتایج مرحله سوم آزمایش‌‌های بالینی واکسن خود را منتشر کرد که نشان می‌ دهد این واکسن در نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ اثربخشی  ۱۰۰ درصد دارد.

بی‌خطر بودن واکسن کرونا برای کودکان یکی از مسائل اصلی مورد بررسی کارشناسان در آمریکا برای دستیابی به ایمنی جمعی بوده است. مایه‌کوبی کودکان گامی لازم برای رسیدن به این هدف است، اما آزمایش‌های اولیه بر بزرگسالان متمرکز بوده؛ چرا که آنها بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا و بیماری‌های حاد ناشی از آن هستند.

تا کنون سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا سه واکسن «فایزر»، «مدرنا»، و «جانسون‌اند جانسون» را برای تزریق به بزرگسالان تایید کرده است، اما این شرکت‌های دارویی هنوز در حال بررسی تاثیر واکسن بر کودکان هستند.

به گزارش ایرنا،آلبرت بورلا، مدیرعامل فایزر ابراز امیدواری کرد که پیش از آغاز سال تحصیلی آینده، مایه‌کوبی این گروه سنی آغاز شود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو