معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران مطرح کرد
افزایش ملایم آمار مبتلایان به کرونا در پایتخت
4 اسفند 1399 ساعت: 12:12معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به پایش مستمر بیماری توسط ستاد کرونا گفت: «ممکن است تصمیمات ستاد ملی کرونا برای سفرهای نوروزی و شرایط مربوط به آن تغییر کند.»
به گزارش سپید، نادر توکلی درخصوص دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا درباره محدودیت‌های سفرهای نوروزی اظهار داشت: «برخلاف سال گذشته که شرایط بسیار سختی با شروع کرونا داشتیم و اضطراب عمیقی بین مردم به لحاظ شرایط کرونایی وجود داشت امسال مردم توقع دارند تا بتوانند نوروز راحت‌تری را سپری کرده و بتوانند به سفر بروند. اما این منوط به این است که در دوهفته آتی شرایط پایداری در تهران حاکم باشد.»

وی افزود: «تصمیم نهایی تا ۱۰ اسفند گرفته خواهد شد. استان تهران در حال حاضر شرایط شکننده‌ای دارد، با وجود ویروس‌های جهش یافته و خیز ملایم در افزایش بستری‌های جدید تا 10 اسفند موارد رصد می‌شوند. تمامی تلاش ستاد کرونا برای جلب رضایت مردم است اما این به آن معنی نیست که با رعایت حال مردم کاری کنیم تا شیوع کرونا بیشتر شود طبیعتاً تمامی تصمیمات بر اساس شرایط استثنایی مختلف گرفته می‌شود و ممکن است تصمیمات ستاد ملی کرونا برای سفرهای نوروزی و شرایط مربوط به آن تغییر کند.»

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران خاطرنشان کرد: «طی دو سه هفته اخیر شاهد افزایش و خیز ملایم بستری‌های کرونایی بوده‌ایم. متاسفانه تعداد بستری‌های تجمیعی شهر تهران علی‌رغم اینکه طی ۳ هفته پیش به زیر ۲۰۰۰ رسیده بود در حال حاضر باز هم به بیش از ۲۰۰۰ بیمار افزایش پیدا کرده است. آمار تعداد بستری‌ها در چند روز آینده تصمیم نهایی ستاد کرونا را مشخص می‌کند. برخی از استان‌های کشور بسیار پر خطر هستند به عنوان مثال می‌توان به استان‌های جنوبی اشاره کرد سفر به این استان‌ها محدودیت‌های زیادی خواهد داشت ولی آنچه مسلم است اگر روند با ثبات باشد بر اساس رعایت پروتکل‌های خاص سفرها مجاز خواهند بود آنچه مسلم است این است که با سفرهای هفته اول نوروز امکان افزایش مبتلایان در هفته دوم وجود خواهد داشت.»

 توکلی با اشاره به احتمال موج چهارم کرونا در کشور اظهار داشت: «خیزی به سمت پیک چهارم داریم ولی به ویژه در استان تهران نگران کمبود و تخت نیستیم ضمن اینکه از پانزدهم اسفندماه، اعمال جراحی الکتیو کاهش پیدا می‌کنند و نگرانی بابت تخت نخواهیم داشت.»

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه در برخی مناطق تهران تعداد بیماران سرپایی بیشتر است، گفت: «در غرب تهران مراجعه به بیمارستان‌ها افزایش داشته است و این نشان دهنده این است که افزایش مبتلایان در این مناطق تهران بیشتر است. رصد و پایش هفتگی همچنان ادامه دارد اما نکته مهم رعایت مردم است.»

توکلی با اشاره به تفاوت ویروس جهش یافته با ویروس معمولی ووهان گفت: «تعداد مبتلایان ویروس جهش یافته بیشتر از نوع معمولی است. تمامی موارد مشکوک در حال تست گیری هستند و اگر مثبت باشند تمام اطرافیان آن‌ها مجدداً تست شده و تحت کنترل و قرنطینه قرار خواهند گرفت.»

وی درباره کیت‌های سریع تشخیص کرونا در مطب پزشکان خصوصی گفت: «توضیح کیت‌های سریع تشخیصی در راستای ادامه طرح شهید سلیمانی به مطب‌های خصوصی داده خواهد شد تا آن‌ها هم بتوانند به ما کمک کنند.»

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران اظهار داشت: «در صورتی که این روند ثبات داشته باشد آزمون دکترا با رعایت پروتکل‌های مشخص و فاصله‌گذاری مناسب اجتماعی برگزار خواهد شد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو