گام جدید تست انسانی واکسن ایرانی کرونا با تزریق مرحله دوم واکسن
23 دی 1399 ساعت: 16:10دومین دوز از واکسن ایرانی کرونا به سه داوطلبی که دو هفته پیش برای اولین‌ بار مورد تست قرار گرفته بودند، تزریق شد.
به گزارش سپید، ظهر روز سه‌شنبه و بعد از گذشت 14 روز از آغاز تست انسانی واکسن ایرانی کوو ایران برکت، با توجه به عدم بروز هرگونه عوارض دارویی و علائم بیماری و صدور مجوزهای لازم از سوی کمیته عالی نظارت بر واکسن، دومین مرحله از تزریق واکسن ایرانی کرونا به سه داوطلب اول آغاز شد.

این سه داوطلب شامل طیبه مخبر، فرزند رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، علی عسگری و حمیدرضا خلیلی از مدیران ارشد ستاد اجرایی فرمان امام(ره) می‌شوند که 9 دی امسال در مراسمی با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، سعید نمکی وزیر بهداشت، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیران  ‌بخش دارویی ستاد اجرایی در هتل ارم، تست انسانی واکسن بر روی آنان آغاز شد.

به گزارش فارس، گفتنی است دوز اول واکسن تاکنون بر روی 14 نفر تزریق شده که این تعداد باید در فاز مطالعه بالینی به 56 نفر برسد. هر داوطلب دو هفته پس از تزریق اول و قرارگرفتن تحت مراقبت پزشکی لازم، دومین تزریق را انجام خواهد داد و در پایان این فاز، امن بودن واکسن باید مورد تایید پزشکان و متخصصان مجری و ناظر طرح برسد و سپس وارد فاز دوم و تعیین میزان اثربخشی واکسن شود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو