بیش از ۹۱.۳ میلیون بیمار کرونایی در جهان
23 دی 1399 ساعت: 10:10آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۱ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۶۵۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۹۵۲ هزار و ۹۷۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تایید شده است.
به گزارش سپید، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۶۵ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۱۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ - که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است - ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۳.۱میلیون مبتلا و بیش از ۳۸۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از هشت میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز از ۸۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۷۹ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۸ هزار، روسیه بیش از ۶۲ هزار و ایران نیز بیش از ۵۶ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۲ هزار، کلمبیا با بیش از ۴۶ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۴ هزار و آلمان با بیش از ۴۲ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح روز سه‌شنبه به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۳ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۱۹۷ مبتلا، ۳۸۵ هزار و ۲۴۹ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۹۱۳ مبتلا، ۱۵۱ هزار و ۳۶۴ قربانی

۳. برزیل: هشت میلیون و ۱۳۳ هزار و ۸۳۳ مبتلا، ۲۰۳ هزار و ۶۱۷ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۴۲۵ هزار و ۲۶۹ مبتلا، ۶۲ هزار و ۲۷۳ قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۱۱۸ هزار و ۵۱۸ مبتلا، ۸۱ هزار و ۹۶۰ قربانی
۶. فرانسه: دو میلیون و ۷۸۶ هزار و ۸۳۸ مبتلا، ۶۸ هزار و ۶۰ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۳۳۶ هزار و ۴۷۶ مبتلا، ۲۲ هزار و ۹۸۱ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۲۸۹ هزار و ۲۱ مبتلا، ۷۹ هزار و ۲۰۳ قربانی

۹. اسپانیا: دو میلیون و ۱۱۱ هزار و ۷۸۲ مبتلا، ۵۲ هزار و ۲۷۵ قربانی
۱۰. آلمان: یک میلیون و ۹۴۱ هزار و ۱۱۹ مبتلا، ۴۲ هزار و ۹۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو