استاندار تهران:
دستاوردهای مقابله با کرونا نباید از بین برود
22 دی 1399 ساعت: 17:10استاندار تهران با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: «نباید به گونه‌ای عمل شود که دستاوردهای فعلی مقابله با کرونا از بین برود.»
به گزارش سپید، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: «با همت دست اندرکاران کنترل و مدیریت بیماری کووید۱۹ به ویژه نظام سلامت کشور شاهد کاهش مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونا ویروس در کشور و استان تهران هستیم. تحقق این مهم مدیون اقدامات چند‌گانه‌ای است که ظرف این مدت انجام شده است. اقداماتی همچون اعمال محدودیت‌ها، منع ترددها و شروع طرح شهید سلیمانی این شرایط را فراهم آورده است و امروز باید در حفظ این شرایط تمام تلاش خود را به کار بگیریم.»

وی افزود: «برای حفظ شرایط موجود تمامی محدودیت‌های اعمال شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و پروتکل‌هایی که نظام سلامت تدوین کرده است را باید در دستور کار قرار دهیم. این ویروس ریشه کن نشده است و نوع جدید آن هم آمده که به سن و شرایط زمینه‌ای کاری ندارد و همه را درگیر می‌کند. این شرایط جدیدی است و تا تولید واکسن ملی و بومی و خرید واکسن از کشورهای قابل اعتماد باید با رعایت پروتکل‌ها به صورت دقیق سیر نزولی ابتلا و فوتی‌های کرونا را حفظ کنیم.»

محسنی بندپی ادامه داد: «جمع‌بندی جلسه این است که در استانی با تراکم زیاد همچون تهران فاصله‌گذاری ما غیر از مترو و اتوبوس مطلوب است اما اگر مترو و اتوبوس را اضافه کنیم میانگین رعایت فاصله‌گذاری ۷۷ درصد است در حالی‌که رعایت بیش از ۹۰ درصدی فاصله‌گذاری اجتماعی برای ما اطمینان ‌بخش است. لذا باید دقت و تلاش کنیم دستاوردهای فعلی را از دست ندهیم. بر همین اساس پیشنهاد مشخص ما این است که با توجه به تراکم دانش‌آموزی در تهران که بیش از میانگین کشوری است باید در ارتباط با بازگشایی مدارس دقت لازم را انجام دهیم.»

استاندار تهران در‌بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه پنج شهر استان مازندران و سه شهر استان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: «۵۰ درصد مجوزهای صادر شده برای تردد بین استانی برای همین دو استان است. لذا یکی از پیشنهادات ما این است که در ایام پیش رو با توجه به احتمال تقاضای سفر به این دو استان و افزایش مشکلات در این روزها همانند ایام عید برخورد شود و مجوزی برای تردد صادر نشود تا شرایطی که به دست آمده به راحتی از بین نرود.»

به گزارش ایسنا، وی در خصوص برگزاری نمازهای جمعه و فعالیت مشاغل نیز گفت: «نماز جمعه در مصلی‌ها و مساجد با رعایت پروتکل‌ها اگر با دقت و نظارت انجام شود کار ارزشمندی است اما نباید طوری اقدام شود که ظرف هفته‌های آینده شاهد تغییر وضعیت در خصوص بیماری کووید۱۹ باشیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو