رئیس جمعیت هلال احمر مطرح کرد
آمادگی ۵۰ درصدی هلال احمر برای مقابله با بحران
14 آذر 1399 ساعت: 14:9رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به کمبودهای اقلام ۱۶‌گانه امدادی گفت: «در حال حاضر برای مواجه با بحران‌های احتمالی، از آمادگی ۵۰ درصد برخورداریم.»
به گزارش سپید، کریم همتی در گفت‌و‌گو با خانه ملت در رابطه با وضعیت انبارها و کمبودهای موجود در تجهیزات و لجستیک امدادی هلال‌احمر گفت: «کمبود اقلام موجود در انبارها تا حدودی از گذشته شدیدتر شده بود اما خوشبختانه با کمک‌های رئیس جمهور بیش از 50 درصد سقف مورد نیاز تامین شده است.»

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: «محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه هم برای تخصیص بودجه جهت تامین مابقی کمبودها به ما قول داده‌اند، با توجه به زمان‌بر بودن پروسه خرید اقلام ضروری و تجهیزات امدادی و انتقال به انبارها اعتبارت مذکور باید تا موعد مقرر تامین شود. از این جهت برای مواجه با حوادث و بحران‌ها از آمادگی 50 درصدی برخوردار هستیم.»

وی با اشاره به کمبودهای اقلام 16‌گانه امدادی در هلال احمر تصریح کرد: «اکثر کمبودها در همین ‌بخش اقلام 16‌گانه امدادی است و در زمینه تجهیزات لجستیکی کمبودی نداریم. البته برای بازآمدسازی (اورهال) 8 بالگرد زمین گیر شده به بودجه نیاز داریم که امیدواریم تامین شود. از طرفی برای خرید خودروهای امدادی هلال احمر هم اعتباراتی به ممجموعه ما داده شده و از این بابت مشکلی نداریم.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو