مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:
پیشگیری ۹۰ تا ۹۵ درصدی واکسن از ابتلا به کرونا
9 آذر 1399 ساعت: 13:9عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از پیشگیری ۹۰ تا ۹۵ درصدی واکسن کرونا از ابتلا به کووید۱۹ خبر داد.
به گزارش سپید، مسعود مردانی اظهار کرد: «موارد ابتلای مجدد به کرونا در دنیا بسیار کم بوده است. اینکه برخی افراد حس می‌کنند دوباره کرونا گرفته‌اند دلیلش این است که کرونای آن‌ها هنوز به صورت کامل درمان نشده است.»

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: «واکسن کرونا می‌تواند بین ۹۰ تا ۹۵ درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری کند و حتی برخی از واکسن‌ها در افراد ناقل بدون علامت از انتقال ویروس به سایرین نیز جلوگیری می‌کنند. نتایج یک تحقیق بین‌المللی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند مخصوصا آن‌هایی که نوع شدید کرونا را گرفته و درمان شده‌اند، با آنتی بادی تولید شده در خونشان ۶ ماه، یک سال و شاید هم تا آخر عمر در برابر ابتلا به این ویروس مقاوم می‌شوند.»

وی در ادامه درباره ابتلای مادر باردار به کرونا نیز توضیح داد: «بیماری آنفلوانزا خانم باردار و کودکان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد و ممکن است باعث از بین رفتن آن‌ها شود. به همین دلیل امسال برای اولین بار واکسن آنفلوانزا به صورت رایگان در مراکز بهداشتی- درمانی به آن‌ها تزریق شد، اما در مقابل ویروس کرونا به این صورت نیست و ابتلا به کرونا به بانوان باردار آسیب جدی وارد نمی‌کند.»

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی بیان کرد: «مراجعه کنندگان بیماری کرونا به مراکز درمانی به نحو چشمگیری کاهش پیدا کرده است و حداقل برای یک سال آینده باید محدودیت‌ها را رعایت کنیم.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو