سازمان جهانی بهداشت هشدارداد
افزایش موارد ابتلا به سرخک در جهان
24 آبان 1399 ساعت: 16:8



بر اساس یک گزارش جدید میزان شیوع بیماری سرخک در سال ۲۰۱۹ میلادی به بالاترین سطح طی ۲۳ سال در جهان رسیده و سال جاری نیز میلیون‌ها نفر دیگر به دلیل همه گیری کروناویروس در معرض خطر ابتلا هستند.
به گزارش سپید، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا و سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام کردند: «سال گذشته میلادی نزدیک به ۸۷۰ هزار نفر به بیماری سرخک مبتلا شده و بیش از ۲۰۷ هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.»

آمار منتشر شده اخیر از وضعیت موارد ابتلا و مرگ ناشی از سرخک، بدترین آمار از سال ۱۹۹۶ به بعد است و به این موضوع نسبت داده شده که سطح واکسیناسیون به کمتر از رقم ۹۵ درصد که برای حفظ سلامت جامعه ضروری است، رسیده است.

همچنین در این گزارش هشدار داده شده که میلیون‌ها کودک در سال جاری در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند چرا که شیوع کرونا ویروس برنامه‌های واکسیناسیون را مختل کرده است.

تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفت: «آمار بدست آمده حامل این پیام است که ما در حفظ سلامت کودکان در برابر بیماری سرخک در هر منطقه از جهان ناکام بوده‌ایم.»

به گزارش اسکای نیوز، آخرین آمار نشان می‌دهد تعداد مرگ و میر جهانی بر اثر ابتلا به بیماری سرخک از سال ۲۰۱۶ تاکنون افزایش تقریبا ۵۰ درصدی داشته است.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو