مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا:
واکسن کرونای شرکت مُدرنا به اندازه واکسن فایزر امیدوارکننده است
23 آبان 1399 ساعت: 12:8مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا ابراز خوشبینی کرد که داده‌های اولیه نتایج مرحله سوم واکسن کرونای شرکت «مُدرنا» به اندازه کاندیدای واکسن کرونای شرکت‌های «فایزر» و «بیونتک» امیدوارکننده خواهد بود.
به گزارش سپید به نقل از ایرنا، درست قبل از اینکه شرکت بیوتکنولوژی مُدرنا اعلام کند که سرگرم آماده‌سازی ارائه نتایج اولیه آزمایشات مرحله سوم خود برای تجزیه و تحلیل‌های مستقل است، آنتونی فائوچی ابراز خوشبینی کرد که داده‌های اولیه نتایج مرحله سوم واکسن کرونای شرکت «مُدرنا» به اندازه کاندیدای واکسن کرونای شرکت‌های «فایزر» و «بیون تک» امیدوارکننده خواهد بود.

 فائوچی که حدود ۴۰ سال به عنوان رییس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا خدمت کرده در اجلاس جهانی داروسازی گفت: «اگر شاهد درجه مشابهی از اثربخشی واکسن فایزر و بیونتک در کاندیدای واکسن شرکت مُدرنا  نباشیم، شگفت زده خواهد شد. شرکت فایزر دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که کاندیدای واکسن کرونای این شرکت آمریکایی که با همکاری شرکت آلمانی «بیونتک» در حال ساخت است، در پیشگیری از ابتلا به عفونت کرونا ۹۰ درصد کارایی دارد.»

وی ادامه داد: «این چشم انداز خوشبینانه ناشی از شباهت میان این دو واکسن است که هر دو از فناوری پیشگام mRNA استفاده می‌کنند؛ این دو واکسن از بسیاری جهات یکسان هستند.»

چند ساعت بعد از اینکه فائوچی این اظهارت خود را در اجلاس جهانی داروسازی ایراد کرد، شرکت مُدرنا اعلام کرد که در آزمایشات مرحله سوم واکسن خود به جایی رسیده که بتواند آنالیزهای اولیه را شروع کند و اضافه کرد که در حال آماده‌سازی ارائه داده‌ها به یک هیات مستقل نظارت بر ایمنی داده (اطلاعات) است.

فائوچی نیز اگرچه نسبت به نتایج شرکت مدرنا خوش بین است، اما تاکید کرد که حل این بحران هنوز «بسیار بسیار دور از دسترس» است و افزود که احتمالاً کووید-۱۹ سال‌ها میان مردم باقی خواهد ماند.

شرکت بیوتکنولوژی مُدرنا آمریکا اوایل فروردین آزمایشاتی برای تولید واکسن مقابله با کرونا انجام داد؛ تزریق این واکسن که1273 mRNA-نام دارد به موش‌ها مانع ورود ویروس به ریه آنها شد. در اردیبهشت این آزمایش روی انسان انجام شد و نتایج به دست‌آمده روی هشت داوطلب سالم نشان داد که این واکسن بی‌خطر است و می‌تواند یک ایمنی قوی در بدن این افراد ایجاد کند. این شرکت آمریکایی مرحله دوم آزمایشات واکسن1273 mRNA-را در اواسط خرداد روی ۶۰۰ داوطلب انجام داد که با نتایج مثبتی همراه بود. مرحله سوم آزمایشات این واکسن اوایل تیر روی ۳۰ هزار نفر انجام شده است.

واکسن1273 mRNA-با همکاری انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های مسری توسعه یافته و آزمایشات بالینی آن با کمک انستیتوی ملی سلامت آمریکا انجام شده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو