با ابلاغ سند ملی سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام علمی، فناورانه و فرهنگی جهش تولید
رشته‌های شغلی جدید در عرصه بهداشت و درمان، به ‌ویژه طب سنتی ایران تعریف می‌شود
21 آبان 1399 ساعت: 17:8با ابلاغ سند ملی سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام علمی، فناورانه و فرهنگی جهش تولید از سوی رییس جمهور، تعریف رشته‌های شغلی جدید در عرصه بهداشت و درمان، به‌ویژه در صنعت- سلامت و طب سنتی ایران، با هدف ایجاد مشاغل جدید و اثرگذاری بر سلامت و درمان، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تکلیف شده است.
به گزارش سپید به نقل از وبدا، این سند که بنا به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی در جلسه 830  شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 24/4/1399 به تصویب رسیده است، برای اجرا به 11 دستگاه، ازجمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابلاغ شد.

درخصوص وظایف و تکالیف اختصاصی دستگاه‌ها که در ماده دوم این سند آمده است، چهار وظیفه برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین شده که نخستین مورد، «تعریف رشته‌های شغلی جدید در عرصه بهداشت و درمان، به‌ویژه در صنعت-سلامت و طب سنتی ایران با هدف ایجاد مشاغل جدید و اثرگذاری بر سلامت و درمان» است.

در ماده سوم این سند نیز به تمامی دستگاه‌های مجری، ارائه گزارش سالانه اجرای بند مرتبط با وظایف خود به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تکلیف شده است که این گزارش‌ها بعد از بررسی و در صورت لزوم ارائه در صحن شورای عالی، برای استحضار مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) ارسال می‌شود.

گفتنی است، مصوبه جلسه 830  شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص «سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام علمی، فناورانه و فرهنگی جهش تولید»، در چهار ماده و 31 بند به تصویب رسیده و از تاریخ ابلاغ، لازم‌الاجرا است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو