سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد
آغاز گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا
20 آبان 1399 ساعت: 13:8سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا با هدف کاهش میزان شیوع بیماری با قطع زنجیره انتقال، کاهش میزان بستری و مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
به گزارش سپید، سیما سادات لاری در گفت‌‌وگو با ایرنا درباره آغاز گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا از روز سه‌شنبه بیان کرد: «در گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا به دنبال مدیریت و کنترل بیماری با شیوه محله محور هستیم. در این مرحله از ظرفیت برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» استفاده می‌شود.»

وی ادامه داد: «مهم‌ترین اقدام در این گام، رهگیری بیماران و افراد تماس نزدیک با این بیماران است. همچنین بر اساس تلاش‌های انجام شده، از تست تشخیص سریع کرونا برای غربالگری بیشتر استفاده خواهد شد. این تست‌های تشخیص سریع تا هفته آینده به دست ما می‌رسد.»

معاون وزیر بهداشت گفت: «همچنین فعالیت مشترکی با وزارت ارتباطات در حال انجام است تا افراد با تست مثبت کرونا رهگیری شده و از خروج این افراد از منزل یا محل قرنطینه جلوگیری شود تا به این ترتیب بتوانیم زنجیره انتقال بیماری را قطع کنیم.»

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: «یکی از مهم‌ترین اهداف در مبارزه با کرونا، انجام تست بیشتر و رهگیری بیماران مبتلا است که در گام جدید مبارزه با کرونا به این اهداف توجه ویژه‌ای شده و با همراهی دولت و تلاش‌های وزارت بهداشت، تعداد تست‌های روزانه به صورت مداوم در حال افزایش است.»

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز در همین رابطه در ستاد استانی مدیریت کرونا در استان کرمانشاه گفت: «امروز طرح محله محور مقابله با کرونا آغاز می‌شود و با تکیه بر ۲۰ میلیون سفیر سلامت در خانواده‌ها و استفاده از ظرفیت بسیج و خیرین و سازمان‌های مردم نهاد و هلال احمر، گام‌های جدیدی را در چند محور بر می‌داریم. این محورها شامل افزایش آگاهی عمومی در راستای پیشگیری از بیماری، کنترل و تشدید نظارت در همه سطوح، بیماریابی گسترده و درمان سرپایی با گسترش مراکز سرپایی و با افزایش تست‌ها خواهد بود.»

تا کنون سه مرحله غربالگری و بسیج ملی مبارزه با کرونا در کشور اجرا شده است. در مرحله اول تا پایان اردیبهشت ماه، حدود ۷۸ میلیون نفر، در مرحله دوم از ۱۵ خرداد تا پایان تیر ماه، ۴۲ میلیون نفر و در مرحله سوم از ۲۰ مرداد تا ۱۰ آبان ماه، حدود ۵۹ میلیون نفر غربالگری شدند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو