آمار جهانی کرونا
تعداد مبتلایان از ۴۹ میلیون نفر گذشت
16 آبان 1399 ساعت: 16:8آمار جهانیِ مبتلایان به عفونت کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس جدید به ۴۹ میلیون و ۳۵ هزار و ۱۴۴ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۶۶۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تایید شده است.
به گزارش سپید، بنابر تازه‌ترین آمارها ۳۴ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۵۲۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۲۴۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۸.۴ و ۵.۶ میلیون بیمارِ کووید۱۹، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند و تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز به ۵۰ هزار نفر نزدیک شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح روز جمعه به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا ۹ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۵۲۲ مبتلا، ۲۴۰ هزار و ۹۵۳ قربانی
۲. هند هشت میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۲۴ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۲۹ قربانی
۳. برزیل پنج میلیون و ۶۱۴ هزار و ۲۵۸ مبتلا، ۱۶۱ هزار و ۷۷۹ قربانی
۴. روسیه یک میلیون و ۷۱۲ هزار و ۸۵۸ مبتلا، ۲۹ هزار و ۵۰۹ قربانی
۵. فرانسه یک میلیون و ۶۰۱ هزار و ۳۶۷ مبتلا، ۳۹ هزار و ۳۷ قربانی
۶. اسپانیا یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۸۹۵ مبتلا، ۳۸ هزار و ۴۸۶ قربانی
۷. آرژانتین یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۸ مبتلا، ۳۲ هزار و ۷۶۶ قربانی
۸. انگلیس یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۹۷ مبتلا، ۴۸ هزار و ۱۲۰ قربانی
۹. کلمبیا یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۹۷۷ مبتلا، ۳۲ هزار و ۲۰۹ قربانی
۱۰. مکزیک ۹۴۹ هزار و ۱۹۷ مبتلا، ۹۳ هزار و ۷۷۲ قربانی

بنابر این گزارش پس از ایالات متحده، هند و برزیل کشورهای روسیه، فرانسه، اسپانیا، آرژانتین، انگلیس و کلمبیا تاکنون بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.ایسنا

برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو