مشاور عالی وزیر بهداشت تشریح کرد
اشتباهات در مقابله با کرونا و استراتژی‌های جدید
11 آبان 1399 ساعت: 15:8مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به استراتژی‌های جدید مقابله با کرونا، اشتباهات نظام سلامت در برابر این بیماری را تشریح کرد.
به گزارش سپید، اسماعیل اکبری در گفت‌وگو با ایکنا با بیان اینکه در مقابله با کرونا یکی از اشتباهات اصلی نظام سلامت کشف بیمار به جای کشف ویروس بوده است، گفت: «کار اولیه در برابر هر اپیدمی، کشف سریع موارد مبتلا و پاسخ سریع به آن است. گاهی افراد احساس بیماری و به مرکز درمانی مراجعه می‌کنند، کشف این مورد آسان است. این فرد می‌تواند 6.4 درصد افرادی را که با وی در تماس بوده‌اند آلوده سازد. این افراد باید بلافاصله شناسایی و درمان شوند. از این کار غفلت شده است، اما در دستور کار مقامات مسئول قرار می‌گیرد.»

اکبری با بیان اینکه هر دولتی موظف است براساس امکانات خود در برابر این بیماری عمل کند، گفت: «چنانچه دولتی منابع مالی گسترده داشته باشد باید علاوه بر افراد مثبت، از افرادی که با وی در تماس بوده‌اند نیز تست بگیرد و در غیر این صورت آن‌ها را قرنطینه کند.»

مشاور عالی وزیر بهداشت با ذکر اینکه نحوه ردیابی ویروس در بیماران نیز یکی از اشتباهات در برابر این بیماری بوده است، اظهار کرد: «باید بدانیم بیمار کجا مبتلا شده است. ردیابی ویروس استاندارد دارد و باید جایی را که ویروس منتشر می‌شود قرنطینه کنیم که به آن قرنطینه هوشمند می‌گوییم.»

وی ادامه داد: «در برخورد با این بیماری اصول زیر پا گذاشته شده و کشف ویروس نکرده‌ایم. نمی‌دانیم فرد کجا مبتلا شده یا با چه کسانی در تماس بوده است. خوشبختانه با دستور جدید وزیر بهداشت این مورد نیز مدنظر قرار گرفته است. مردم باید مطالبه‌گر باشند، چراکه آنان محور هستند و باید آگاهی خود را بالا ببرند تا بتوانند از مسئولان مطالبه کنند و اشتباهات آن‌ها را متذکر شوند.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو