مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:
به دنبال ارتقای کیفیت خدمات سلامت و رضایت بیمه شدگان هستیم
7 آبان 1399 ساعت: 17:8مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: «ارتقای کیفیت خدمات سلامت یکی از مباحث مهمی است که به دنبال آن هستیم، زیرا ارائه خدمات همچنان انجام می‌شود، اما شاید بخشی از بیمه شدگان رضایت نداشته باشند و در نتیجه به دنبال این هستیم که کیفیت خدمات و رضایت بیمه شدگان را کسب کنیم.»
به گزارش سپید به نقل از وبدا، محمد مهدی ناصحی در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت اظهار داشت: «قانون بیمه سلامت در سال ۱۳۷۳ در مجلس تصویب و این سازمان در سال ۱۳۷۴ تاسیس شد. از جهت قوانین با توجه به این‌که پوشش همگانی بیمه سلامت یکی از مترقی‌ترین قوانین کشور در قانون اساسی است، با مجموعه صندوق‌هایی که از مردم حمایت می‌کنند، امروز مشغول به فعالیت است.»

وی افزود: «صندوق‌های بیمه سلامت شامل پنج صندوق روستایی با پوشش ۲۰ میلیون نفر جمعیت، صندوق بیمه همگانی سلامت با پوشش ۱۳.۵ میلیون نفر جمعیت، صندوق کارکنان دولت با پوشش ۵ میلیون نفر از کارمندان و صندوق‌های ایرانیان و سایر اقشار نیز از صندوق‌های دیگر سازمان بیمه سلامت هستند.»

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: «در این چند ساله رشد خوبی را با توجه به شاخص‌های بیمه سلامت داشتیم، ولی باز هم پرداخت از جیب مردم درصد بالایی دارد. نکاتی در حوزه سلامت وجود دارد که باید اصلاح شود. تا وقتی نظام ارجاع و پزشکی خانواده مستقر نشود، با طرح‌های حمایتی درمانی شاید به اهداف خود نرسیم. یکی از برنامه‌های مترقی که مورد تاکید وزیر بهداشت نیز است، سازوکار نظام ارجاع است که‌ بخش عمده آن را شاید بتوان در بیمه سلامت اجرایی کرد.»

ناصحی بیان کرد: «استقرار نظام یکپارچه خدمات الکترونیک نیز مورد تاکید است که باید تقویت شود. مدیرعامل سابق سازمان بیمه سلامت نیز زحمات فراوانی در این زمینه و به خصوص در نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک کشیده‌ و امیدواریم تا دو ماه دیگر بتوانیم رضایت سنجی بیمه شدگان را انجام بدهیم.»

عضو هیات مدیره سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: «خرید راهبردی خدمات نیز یکی از برنامه‌های ما محسوب می‌شود، زیرا از این طریق گلایه‌های بسیاری کم می‌شود. یکی از اقدامات مهم ما نظام ارجاع و بیمه روستایی است.»

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: «راهنماهای بالینی نیز یکی از موضوعاتی است که بتوانیم از طریق آن منابع را کنترل کنیم. در زمینه دستیاران تخصصی و فوق تخصصی هم به دنبال این هستیم که پایان نامه‌ها به این سمت برود که راهنماهای بالینی را ترسیم کرده و بنویسند. بدین وسیله راهنماهای بالینی برای دانشجویان نهادینه می‌شود.»

وی بیان کرد: «یکی از تاکیدات وزیر بهداشت بحث توان بخشی بود. ضایعات نخاعی و مشکلات بیماران اوتیسم و ‌ام اس وجود دارد که شاید بخشی از هزینه این بیماران در حال حاضر پرداخت می‌شود، اما هزینه‌های کمرشکن این بیماران متولی جدی ندارد که به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو