اجباری شدن ماسک در کره جنوبی
23 مهر 1399 ساعت: 13:7کره جنوبی به منظور مقابله با کووید-۱۹ استفاده از ماسک را اجباری کرد.

به گزارش سپید، مسئولان سلامت در کره جنوبی دستور جدیدی را صادر کرده‌اند که بر اساس آن استفاده از ماسک در مناطق و محیط‌های پرخطر از جمله وسایل حمل و نقل عمومی، بیمارستان‌ها، آسایشگاه‌ها و تجمعات انبوه اجباری است.

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در کره جنوبی، افرادی که این قانون را زیر پا بگذارند به پرداخت جریمه نقدی تا ۸۷ دلار محکوم خواهند شد. همچنین برای مسئولین و برگزار کنندگان تجمعات و مراکز خدماتی که در اجرای این قانون کوتاهی کنند جریمه‌ای ۲۶۰۰ دلاری و تعطیلی مرکز در نظر گرفته شده است.

این قانون جدید از روز سه شنبه به مرحله اجرا درآمد اما پیش از اعمال جریمه‌ها مهلتی یک ماهه در نظر گرفته شده است. این اطلاعیه یک روز پس از آن انجام شد که مقامات کره جنوبی دستورالعمل‌های مربوط به فاصله اجتماعی را از سطح دو به سطح یک کاهش دادند زیرا این کشور موفق شده شیوع گسترده بیماری را که در ماه اوت آغاز شد از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، کره جنوبی مانند بسیاری از کشورهای آسیایی از همان روزهای ابتدایی شیوع کووید-۱۹ استفاده گسترده از ماسک را در نظر داشته است. مسئولان سلامت به طور مداوم بر استفاده از پوشش صورت به عنوان اقدامی محافظت کننده در برابر شیوع ویروس تاکید کرده‌اند.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو