از سوی ریيس سازمان اداري و استخدامي كشور
بخشنامه مقررات استفاده از ماسک در اماکن دولتی و اجرایی ابلاغ شد
22 مهر 1399 ساعت: 16:7پیرو بخشنامه شماره ۲۹۰۸۲۳ مورخ ۰۵‏/۰۶‏/۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور و با توجه به بند (۶) مصوبات چهلمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۱۹‏/۷‏/۱۳۹۹ که به تایید رییس جمهور رسیده است، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور بخشنامه مقررات استفاده از ماسک در اماکن دولتی و اجرایی را به کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.
به گزارش سپید، به موجب این بخشنامه، مسئولان ادارات، ماموران حراست و نگهبانی و مسئولان کنترل ورود و خروج در کلیه ادارات دولتی و موسسات عمومی غیردولتی موظفند از ورود مراجعان و کارکنانی که از ماسک بهداشتی استفاده نمی‌کنند به محیط‌‎های اداری جلوگیری کنند. هرگونه ارائه خدمات به این‌گونه مراجعان نیز توسط مسئولان و کارکنان ادارات ممنوع است.

درصورت مشاهده هرگونه بی‌مبالاتی مسئولان ادارات و کارکنان مسئول ورود و خروج به ادارات و یا دریافت گزارش عدم‌ رعایت بند فوق از سوی بازرسان بهداشتی و مسئولان ذی‌ربط، مجازات‌های مقرر در بند (۱) بخشنامه شماره ۲۹۰۸۲۳ مورخ ۵‏/۶‏/۱۳۹۹ این سازمان در مورد خاطیان اعمال خواهد شد و درصورتی که عدم رعایت ضوابط ابلاغی ناشی از بی‌مبالاتی مدیران و مسئولان واحدهای اداری باشد، پرونده آنان به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری منعکس خواهد شد.

طبق این بخشنامه، مقامات موضوع ماده (۱۲) قانون رسیدگی به تخلفات اداری و مسئولان و مدیرانی که اختیارات موضوع ماده (۱۲) برای اعمال مجازات‌ها به آنان تفویض شده است و هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه‌های اجرایی موظفند خارج از نوبت به گزارش‌های مربوط به تخلفات موضوع این بخشنامه و بخشنامه شماره ۲۹۰۸۲۳ مورخ ۵‏/۶‏/۱۳۹۹رسیدگی و گزارش اقدامات خود را به صورت ماهانه از طریق مسئولان هماهنگی هیات‌های دستگاه به دبیرخانه هیات عالی نظارت ارسال کنند.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان امور اداری و استخدامی کشور، این بخشنامه در کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و واحدهای تابعه آن‌ها که در تهران بزرگ مستقر هستند و ادارات کل استان تهران و دیگر ادارات و واحدهای اداری مستقر در شهر تهران لازم‌الاجرا و مسئولیت اجرای آن برعهده مدیران و مسئولان ادارات در سطوح مختلف و واحدهای حراست است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو