مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در ارائه گزارشی از کووید 19:
اختلال در ارائه خدمات بهداشت روان در اکثر کشورها وجود دارد
22 مهر 1399 ساعت: 13:7مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در خصوص آخرین تحولات و اقدامات در زمینه کووید-19 در این سازمان گفت: «نظر سنجی انجام شده توسط سازمان جهانی بهداشت در طی دوران همه گیری کووید-19، نشان‌دهنده اختلال در خدمات بهداشت روان در اکثر کشورها می‌باشد.»
به گزارش سپید، المنظری در پیام 11 اکتبر 2020  با اشاره به این که نتایج حاصل از یک نظرسنجی در 130 کشور، حاکی از ایجاد اختلال COVID-19 بر دسترسی به خدمات بهداشت روان بوده، بر نیاز فوری به افزایش حمایت‌های مالی در این زمینه تاکید کرد.

وی در ‌بخش دیگری از این پیام آورده است: «سازمان جهانی بهداشت از مدت‌ها پیش، بر کمبود شدید بودجه در زمینه سلامت روان تاکید کرده بود. همچنین پیش از شروع همه گیری، کشورها کمتر از 2 درصد از بودجه ملی بهداشتی خود را برای سلامت روان هزینه می‌کردند و جهت تامین نیازهای جمعیت خویش تلاش می‌کردند. با این حال، همه گیری کووید-19 منجر به افزایش تقاضا در زمینه خدمات بهداشت روان شده است چرا که سوگواری، انزوا، از دست دادن درآمد و ترس نیز باعث تشدید شرایط موجود می‌شود. بسیاری از افراد نیز ممکن است با افزایش میزان الکل و مصرف مواد مخدر، بی‌خوابی و اضطراب روبرو باشند.»

به گزارش وبدا،‌ مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در ادامه گفته است: «کووید-19 خود می‌تواند منجر به عوارض عصبی و روانی، مانند هذیان، اضطراب، پریشانی و سکته شود. لذا افرادی که سابقه ابتلا به اختلالات ذهنی، عصبی یا مصرف مواد دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید19  با پیامدهای شدید و حتی مرگ می‌باشند.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو