پیام مدیر دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در ششمین نشست مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در ایران
26 شهریور 1399 ساعت: 14:6مدیر دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در ششمین نشست مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.
به گزارش سپید به نقل از وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:

خانم‌ها و آقایان، بسیار خشنودم که از همه شما حضار شرکت کننده در نشست مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنم.
مراکز همکار، بخشی از یک شبکه بین‌المللی موسسات پژوهشی را تشکیل می‌دهند که در راستای حمایت از اهداف و حوزه‌های کاری سازمان جهانی بهداشت فعالیت می‌کنند.

این مراکز منبع و سرمایه‌ای مهم برای سازمان جهانی بهداشت محسوب می‌شوند و من شناخت و افزایش سهم مراکز مستقر در منطقه مدیترانه شرقی را در اولویت قرار داده‌ام.

در حال حاضر منطقه ما، میزبان کمتر از 5 درصد از کل مراکز همکارسازمان جهانی بهداشت، با وجود حدود 10 درصد از جمعیت جهان است.

به همین دلیل ما مشتاقیم که تعداد این مراکز را در منطقه خود گسترش دهیم و نیز کمک‌های هر موسسه به پیشبرد اهداف سازمان جهانی بهداشت را به بالاترین سطح ممکن برسانیم. ما خرسند و مفتخریم که نهادهای ایرانی در حال حاضر، سهم عمده‌ای به ویژه در زمینه‌های پیشگیری، نظارت و کنترل بیماری‌ها برعهده دارند. اهداف اصلی ما در حال حاضر ادامه همکاری‌های مداوم و در  عین حال توسعه مراکز جدید همکار سازمان جهانی بهداشت است. به ویژه در حوزه‌هایی از ماموریت سازمان جهانی بهداشت که هنوز هیچ یک از مراکز این منطقه در آن زمینه‌ها فعالیت ندارند. با در نظر داشتن این اهداف، صمیمانه امیدوارم که گفت‌وگوهای امروز شما با تمرکز بر چالش‌های موجود در اجرای فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده و شناسایی و تعیین نهادهای جدید بالقوه مطابق با اولویت‌های راهبردی اساسی ما انجام شود. این اولویت‌ها عبارتند از:
گسترش پوشش همگانی سلامت
توجه به بهداشت و سلامت در بلایا و فوریت‌ها و ارتقای جمعیت سالم‌تر
امیدوارم نشست پرباری پیش رو داشته باشیم و مشتاقانه منتظر مطلع شدن از نتایج بحث‌های شما خواهم بود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو