رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خبر داد:
فروکش کردن موج آنفلوانزا در کشور
5 دی 1394 ساعت: 15:10رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کنترل ویروس آنفلوانزا در کشور خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدمهدی گویا در ساری با اشاره به درحال گذر بودن ویروس H1N1، آمار مرگ و میر ناشی از بیماری آنفلوانزای خوکی را در کشور امسال 112نفر اعلام کرد.
گویا با بیان اینکه پارسال 8هزار و 400نفر در فصل شیوع این بیماری مبتلا شدند که امسال تاکنون 6هزار و 635نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شدند، افزود: «فقط ابتلای هزار و 69 نفر به ویروس H1N1 نوع A تایید شده است.»
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر در بهترین شرایط و اجرای درست تزریق واکسن در جهان یک و دو دهم درصد است، گفت: «یک درصد مردم ایران واکسن آنفلوآنزا تزریق کردند.»
وی زنان باردار، افراد بالای 65سال، بیماران خاص، دیابتی و کلیوی را ازجمله افراد آسیب‌پذیر مقابل این ویروس برشمرد و بر ممنوعیت استفاده این افراد از داروهای کورتون و آمپول دگزامتازون و بتامتازون تاکید کرد.
به گفته گویا، شستن دست‌ها، پوشاندن دهان و بینی افرادی که با مبتلایان تماس دارند، بستری شدن مبتلایان و تنظیم میزان دارو نیز در کنترل بیماری ضروری است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو