تاکید متخصصان بر انجام جراحی کیسه صفرا حین بارداری
29 مرداد 1399 ساعت: 13:5نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که انجام عمل کیسه صفرا در حین بارداری بر تاخیر در انجامِ این جراحی اولویت دارد.

به گزارش سپید، در این بررسی آمده است: «در زنان بارداری که دچار درد شدید کیسه صفرا می‌شوند انجام فوری عمل جراحی به منظور خارج کردن کیسه صفرا بر موکول کردنِ این جراحی به بعد از زایمان، اولویت دارد.»

بیماری کیسه صفرا مزمن کُله‌سیستیت (cholecystitis) یا التهاب کیسه صفرا خوانده می‌شود.

پزشکان آمریکایی در بررسی‌های جدید خود اظهار داشتند: «در دستورالعمل‌های فعلی، بر انجام جراحی التهاب کیسه صفرا در دوران بارداری توصیه شده اما بسیاری از بیماران و پزشکان انجام جراحی را به تاخیر می‌اندازند.»

برای انجام این مطالعه، پزشکان آمریکایی به بررسی اطلاعات ۶۳۹۰ زن باردار که در فاصله ژانویه ۲۰۱۰ تا سپتامبر ۲۰۱۵ به دلیل عارضه التهاب کیسه صفرا روانه بیمارستان شده‌اند، پرداختند.

به گفته این پزشکان به رغم دستورالعمل‌ها، تنها ۳۸ درصد از زنان در حین بارداری تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفته‌اند.

همچنین محققان مشاهده کردند زنان بارداری که تحت عمل جراحی قرار نگرفته‌اند سه برابر بیشتر از زنان دیگر در حین زایمان و پس از آن با مشکلاتی روبرو بوده‌اند. مرده زایی، تولد نوزادانی با وزن پایین، زایمان زودهنگام، خونریزی، لختگی خون و عفونت از جمله این مشکلات بوده است.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان اظهار داشتند: «اطلاعات موجود به طور دقیق آشکار نساخت چرا این عوارض بوجود می‌آید اما این عوارض در زنانی که جراحی خود را به تاخیر انداخته بودند، شایع‌تر بوده است.»ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو