رئیس انجمن روانپزشکان ایران در نامه‌‌ای به وزیر بهداشت خواستار شد
منع هرگونه تجمع و سوگواری‌های دسته جمعی در محرم و صفر
27 مرداد 1399 ساعت: 20:5رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران در نامه‌ای از وزیر بهداشت خواست با توجه به اینکه در عزاداری‌ها شور و عشق حسینی و برانگیختگی احساسی مانع رعایت اصول ضروری بهداشتی مانند فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک خواهد شد، منع کامل هر‌گونه تجمع به ویژه سوگواری‌های دسته جمعی محرم و صفر را اکیدا و بدون هیچ مجامله‌ای به اجرا بگذارد.
به گزارش سپید، متن این نامه به شرح ذیل است؛

جناب آقای دکتر سعید نمکی

وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی و فرمانده محترم ستاد ملی مبارزه با کرونا

با عرض سلام فاجعه کشتار کرونا در این خاک که موجب به مرگ روزانه حدود ۲۰۰ انسان می‌شود، عیان‌تر از آن است که نیازی به مرور ابعاد آن باشد. تصمیم به بازگشایی‌ها و تردید در ایجاد محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های لازم برای کنترل همه‌گیری در کنار مقصر دانستن مردم مصیبت‌زده، از بار مسئولیت تصمیم‌گیران نمی‌کاهد. اما امروز در آستانه فاجعه‌ای بس بزرگ‌تر قرار داریم که مقاومتی بسیار بیشتر از پیش را می‌طلبد.

ما به عنوان انجمنی مرتبط با سلامت جسمی روانی و اجتماعی در پاسخ به ندای وجدان و بنا بر وظیفه حرفه‌ای خود از شما به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی مرتبط با بحران کرونا در کشور می‌خواهیم که با توجه به اینکه در عزاداری‌ها شور و عشق حسینی و برانگیختگی احساسی مانع رعایت اصول ضروری بهداشتی مانند فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک خواهد شد، منع کامل هرگونه تجمع به ویژه سوگواری‌های دسته جمعی محرم و صفر را اکیدا و بدون هیچ مجامله‌ای به اجرا بگذارید.

این هشدارها را جدی بگیرید و مانع تکرار تجربه شیوع بیماری همانند عید فطر شوید. به مسئولیتی که به حکم قانون و اخلاق برای حفظ جان انسان‌ها دارید عمل کنید.

دکتر مجید صادقی
رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو